ساعی، عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با پارسینه:
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس می گوید به منظور کنترل استفاده از مواد مخدر میان جوانان و نوجوانان نیازمند آموزش و آگاهی هستیم.
کد خبر: ۵۸۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳        12 June 2019

اطلس‌خبر به نقل از پارسینه:

زهرا ساعی، نماینده تبریز در گفتگو با پارسینه با بیان اینکه در مصرف موادمخدر در کشور با کاهش سن روبرو هستیم، اظهارداشت: براساس شنیده‌ها، استفاده از مواد مخدر "گل" در میان دانشجویان روایج پیدا کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: به منظور کنترل استفاده از مواد مخدر میان جوانان و نوجوانان نیازمند آموزش و آگاهی هستیم. در قدم اول باید خانواده پیش گام شوند. ارتباط عاطفی میان اعضای خانواده از جمله میان پدر، مادر و اعضای خانواده اگر پررنگ باشد و اگر بتوانند همدلی صورت بگیرد بسیاری از این موارد کنترل می‌شود.

به گفته وی، اینترنت و فضای مجازی در شرایط کنونی موجب دوری اعضای خانواده شده است و میزان گفت و گوی خانوادگی بسیار مهم است. تکنولوژی و پیشرفت‌های علمی مهم است، اما باید در جهت رفاه، آسایش و امنیت انسان استفاده شود.

ساعی ادامه داد: خانواده رکن اساسی در هر جامعه‌ای است و فرد را نمی‌توان جدا از خانواده تصور کرد و تمام پیشرفت‌ها باید در جهت آسایش خانواده باشد و موجب انسجام خانواده شود و اگر این اتفاق نیفتد خطری به دنبال دارد و این فرصت تبدیل به یک تهدید شده است.

وی تاکید کرد: باید از سوی خانواده و جامعه به نوجوانان و جوانان آگاهی داده شود و بجای اینکه تنها مواد مخدر را نهی کنیم اثرات و عواقب آن را بازگو کنیم؛ بنابراین بعد از خانواده نیازمند دادن آگاهی از سوی وزارت آموزش و پرورش هستیم. در این راستا صداوسیما و گروه‌های مختلف فضای مجازی هم می‌توانند موثر باشند. البته نباید تنها به هشدار اتکا کرد بلکه باید نتیجه استفاده از مواد مخدر را هم برای نوجوانان و جوانان عنوان کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: شرایط اقتصادی در گرایش به استفاده از مواد مخدر تاثثیر ندارد، چون در قشر مرفه نیز شاهد استفاده از مواد مخدر هستیم البته جنس و نوع مواد تغییر می‌کند. اما کسانی که خلاء عاطفی دارند به استفاده از مواد مخدر روی می‌آورند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: