رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران:
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: تحریم‌ها کمترین اثر را در بخش معدن داشته و میزان تولید و صادرات مواد معدنی افزایش یافته است.
کد خبر: ۵۸۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱        11 June 2019

 داریوش اسماعیلی صبح سه شنبه در هفدهمین اجلاس سالانه عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با بیان اینکه وضعیت سیاسی و اقتصادی جهان به سمتی در حرکت است که اگر هر کشوری منتظر تصمیم گیری دیگران باشد از قافله عقب می‌ماند افزود: جمهوری اسلامی ایران از نظر سیاسی و اقتصادی شاخص است و حمایت از مستضعفان و آزادیخواهان شعار ایران اسلامی است.

وی با اظهار اینکه تلاش دشمن زمینگیر کردن کشور جمهوری اسلامی ایران است اظهار داشت: در سال گذشته آمار صادرات مواد معدنی نشان می‌دهد که این بخش از تحریم‌ها کمترین تأثیر را پذیرفته است و تولید و صادرات آن افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بخش معدن به عنوان محوری‌ترین فعالیت‌ها باید مدنظر قرار گیرد افزود: برنامه و محوریت کار شورای مرکزی نظام مهندسی معدن در راستای برنامه ریزی برای توسعه بنا شده است و حفظ و صیانت از مواد معدنی تجدید ناپذیر از جمله اولویت‌ها است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ایران تصریح کرد: تقویت مسئولان فنی معادن، تدوین و اصلاح شیوه نامه‌ها و نظامنامه‌های معادن، هوشمند سازی از دیگر اولویت‌های شورای مرکزی معادن است و بخش معدن نباید از هوشمندسازی عقب ماند.

وی یادآور شد: هوشمندسازی تمام فعالیت‌های معدنی در گام اول قرار دارد و اثرگذاری در جذب بخش خصوصی، سرمایه‌ها و نقدینگی فعلی در بخش معدن از دیگر برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه بیش از هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد افزود: سرریز این نقدینگی در هر بخشی موجب بروز مشکلاتی می‌شود و باید از این نقدینگی در بخش معدن سرمایه گذاری کنیم

اسماعیلی با اظهار اینکه تفاهمنامه‌هایی با ایمیدرو و دیگر سازمان‌ها منعقد کردیم گفت: برای اینکه نظام مهندسی معدن به جایگاه واقعی خود برسد برنامه‌های خوبی طراحی شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ایران بر لزوم اصلاح متون آموزشی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: برای کمک و تسهیل به سرمایه گذاری خارجی در کشور باید در بخش آموزشی اصلاح صورت گیرد.

وی بازرسی معادن با اولویت معاد ذعال سنگ را از مهمترین برنامه‌ها برشمرد و شمار اعضای نظام مهندسی معدن را در کشور ۳۸ هزار نفر اعلام کرد.

هفدهمین اجلاس سالانه عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران به مدت دو روز در حال برگزاری است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: