تکرار مجدد شروط ۱۲ گانه آمریکا برای مذاکره با تهران؛
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهیم در موارد مشمول تحریم با ایران معامله کند؛ آماده مذاکره هستیم ! تنها راه حل، دستیابی به توافقی جدید و بهتر با ایران است!
کد خبر: ۵۸۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲        11 June 2019

اورتگاس: هیچ کشوری در موارد تحریمی حق معامله ندارد/ فقط توافق جدید با تهران!

اطلس‌خبر به نقل از پارسینه:

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌گوید که ایالات متحده آماده مذاکره با ایران است، اما این جمهوری اسلامی است که باید بین رفتار کردن به عنوان یک کشور عادی و فروپاشی اقتصادش، یکی را انتخاب کند. وی گفت که ایالات متحده به هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد که در موارد مشمول تحریم، با ایران معامله کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  در جریان یک کنفرانس خبری در وزارت خارجه آمریکا با اشاره به تحریم اخیر شرکت پتروشیمی خلیج فارس و شرکت‌های وابسته به آن گفت: «ایران یا باید مانند یک کشور عادی رفتار کند یا شاهد فروپاشی اقتصادش باشد. تنها راه حل، رسیدن به توافقی جامع با ایران و رسیدن به ۱۲ شرطی که گذاشته‌ایم، است.»

وی تاکید کرده است که ایالات متحده و همپیمانانش در مورد تهدید برنامه موشکی و فعالیت‌های تروریستی حکومت ایران و همچنین نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی توافق دارند.وی با اشاره به اظهارات مقام‌های ایران در خصوص کاهش تعهدات ایران در چارچوب توافق هسته‌ای موسوم به برجام تصریح کرد، تهدید ایران به کاهش تعهدات خود در چارچوب برجام گامی بلند، در مسیر اشتباه است.

مورگان اورتگاس می‌گوید که چنین رویکردی از سوی تهران تاکید مجددی بر این است که جامعه بین المللی می‌بایست در مقابل ایران متحد بوده و این کشور را وادار به پاسخگویی کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد ساز و کار تبادل خاص میان اروپا و ایران گفت: «پرداخت خاص به ایران از سوی اروپا اگر مرتبط با فهرست موارد مشمول تحریم‌ها نباشد، اشکالی ندارد. ولی اگر این روش بخواهد به دور زدن تحریم‌ها تبدیل شود مشکل ایجاد کرده و قابل قبول نیست.»
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: