تنش در جنوب آسیا ادامه دارد؛
در ادامه تنش‌ها و تشدید رقابت‌ها، هند در واکنش به پاکستان، یک بمب نیم تنی را آزمایش کرد.
کد خبر: ۵۸۰۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵        26 May 2019

آزمایش بمب نیم تُنی هند در واکنش به شلیک موشک جدید پاکستان
عکس: آزمایش موشک بالستیک «شاهین ۲» توسط پاکستان
 

اطلس‌خبر به نقل از پارسینه:

به نقل از اسپوتنیک، ارتش هند در واکنش به آزمایش موشکی جدید پاکستان، یک بمب نیم تنی از نوع هدایت شونده را آزمایش کرد.

ارتش هند در این ارتباط اعلام کرده آزمایش بمب ۵۰۰ کیلویی هدایت شونده با موفقیت انجام شده و بمب مورد نظر به اهداف تعیین شده اصابت کرده است.

آزمایش بمب جدید ارتش هند روز جمعه و تنها یک روز پس از ان انجام شد که کشور همسایه، یعنی پاکستان از آزمایش موفقیت آمیز یک موشک بالستیک زمین به زمین خبر داد.

سخنگوی نیرو‌های مسلح پاکستان در ارتباط با موشک بالستیک جدید این کشور با نام شاهین دو گفته بود این موشک می‌تواند کلاهک‌های متعارف و هسته‌ای با بردی معادل ۱۵۰۰ کیلومتر را حمل کند که این ویژگی‌ها نیاز‌های استراتژیک پاکستان را در حفظ بازدارندگی در منطقه برآورده می‌کند.

رقابت تسلیحاتی هند و پاکستان طی چند ماه گذشته بیش از پیش تشدید شده و سه ماه قبل نیز بعد از آنکه دولت هند قرارداد خرید ۱۴۵ توپ جنگی موسوم به هویتزر را با آمریکا را به امضا رساند، پاکستان نیز برای تقویت تجهیزات نظامی مرزی خود قراداد خرید چنین تسلیحاتی را با کشور ایتالیا امضا کرد.

برخی از کارشناسان منطقه بر این باورند که به دنبال درگیری‌های مرزی میان پاکستان و هند، دولت اسلام آباد به دنبال خرید تجهیزات نظامی از ایتالیا برای تقویت نیرو‌های نظامی خود در مرز‌های مشترک است. پاکستان اخیراً تفاهم نامه‌ای با ایتالیا برای خرید تعدادی از تسلیحات هویتزر به امضا رسانده است.

دو کشور پاکستان و هند تا کنون بار‌ها یکدیگر را به نقض توافق آتش بس متهم کرده‌اند و طی درگیری‌های مرزی میان این دو کشور تا کنون چندین نیروی نظامی کشته شده‌اند.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: