نماز جمعه تهران؛
خطیب جمعه تهران گفت: توصیه رهبر انقلاب اسلامی، انتخاب جوانان انقلابی، شجاع، با انگیزه و پرکار است تا با تفویض اختیارات به آنان و انجام نظارت و پیگیری، در راه حل مشکلات گام برداریم.
کد خبر: ۵۷۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱        17 May 2019

ابوترابی فرد: توصیه رهبری، استفاده از جوانان انقلابی، شجاع و پرکار است

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

حجت الاسلام والمسلمین «سید محمدحسن ابوترابی فرد» امروز در خطبه نخست آیین عبادی- سیاسی نماز جمعه تهران افزود: با انتخاب جوانان و تفویض اختیارات به آنان، همانطور که مشکلات دفاع مقدس را حل کردیم، به سرعت همه مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه حل می‌شود.
خطیب جمعه تهران با بیان اینکه شایسته سالاری، روح دین، فلسفه امامت و فلسفه نظام مبتنی بر حاکمیت فقیه عادل، مدیر و مدبر است، گفت: اگر انتخاب مدیران جامعه درست باشد، ثمرات زیادی به دنبال دارد.
وی یادآور شد: مدیران کشور گاهی اوقات معاونان و مسئولان تراز اول را رصد و انتخاب نمی‌کنند یا اگر هم انتخاب شدند، گاهی تفویض اختیار نمی‌کنند؛ این عدم تفویض اختیار از آفت‌های بروکراسی است.
حجت الاسلام ابوترابی فرد اظهار داشت: جامعه انقلابی باید آراسته به احسان باشد و افراد جامعه دست‌های یکدیگر را در تامین نیاز‌های فکری، اعتقادی، اخلاقی، سیاسی، ارائه مشورت و تامین نیاز‌های اقتصادی و مادی بگیرند. روح دین، احسان به بندگان خدا و خدمت به انسان هاست.
خطیب جمعه تهران با اشاره به یکی از ویژگی‌های بارز حضرت یوسف (ع) در ایستادگی در برابر هوس‌ها و شهوت ها، بیان داشت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر نسل جوان در دهه پیش رو و ۴۰ سال دوم انقلاب، نگاه به جوانانی است که آن حضرت را در علم، احسان، تقوی، مهار امیال و اخلاص الگو قرار می‌دهند.
وی با بیان این که دفاع مقدس جوانان ما را شیفته شهادت کرد، افزود: روزه انسان را به تقوی نزدیک می‌کند، مهار نفس راه خودسازی را هموار می‌کند و تحصیل علم انسان ساز است و این‌ها ملاک انتخاب خداوند است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: