تحریف اشتباهات داوران؛
هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران را میتوان عجیب ترین و جنجالی ترین هفته لیگ فوتبال ایران نامید. هفته ای که تمام تیم های مدعی عنوان قهرمانی نسبت به قضاوت های داوران شاکی بودند و دست بر قضا این بار حق با تیم ها است که اشتباه داوری اجازه نداد نتیجه دلخواهشان کسب شود.
کد خبر: ۵۷۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱        14 May 2019

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران را میتوان عجیب‌ترین و جنجالی‌ترین هفته لیگ فوتبال ایران نامید. هفته‌ای که تمام تیم‌های مدعی عنوان قهرمانی نسبت به قضاوت‌های داوران شاکی بودند و دست بر قضا این بار حق با تیم‌ها است که اشتباه داوری اجازه نداد نتیجه دلخواهشان کسب شود.

در مسابقه استقلال و صنعت نفت آبادان که منجر به جنجال مجازی توسط علی خطیر و فرهاد مجیدی شد، کمک داور گل استقلال را به دلیل اینکه توپ از خط رد شده مردود اعلام کرد. در تصاویر آهسته تلویزیونی به هیچ وجه قابل تشخیص نیست که توپ آیا واقعا از خط رد شده یا خیر، اما عکس‌های فیریز شده از زاویه‌ای نه چندان دقیق و درست، نشان میدهد توپ داخل است. با مردود دانستن این گل، استقلالی‌ها مدعی شدند که وزارت ورزش به طور مشخص از پرسپولیس حمایت می‌کند تا این تیم به مقام قهرمانی برسد و به همین دلیل است که اجازه ندادند استقلال قهرمان شود.

این ادعا و درواقع تهمت بدون سند استقلالی‌ها قطعا هفته پایانی را برای داوران سخت خواهد کرد. گفتنی است در دیدار پرسپولیس و ماشین سازی تبریز در ورزشگاه آزادی نیز کوپال ناظمی داور مسابقه دو پنالتی مشخص را برای پرسپولیس نگرفت تا این تیم از رسیدن به پیروزی بازماند. سرخوشان در صورت پیروزی در این دیدار می‌توانستند یک هفته زودتر قهرمانی خودشان را جشن بگیرند و هفته پایانی را تشریفاتی کنند.

در دیگر دیدار در دقیقه ۷ علیرضا فغانی یک ضربه پنالتی برای پدیده و علیه سپاهان اعلام کرد که تصاویر تلویزیونی نشان میدهد تصمیم فغانی در این باره اشتباه بود است. اما واکنش کمیته داوران و رییس دپارتمان داوری نسبت به اشتباهات داورانش چیست؟ رئیس دپارتمان داوری با چهره‌ای حق به جانب از قضاوت و عملکرد داورانش به طرز عجیبی دفاع کرده و تصمیمات آن‌ها را بی نقص دانسته. اینکه رییس ارگانی از کارمندان و کارکنان تحت امرش دفاع کند رفتار پسندیده در قالب هدایت مدیریتی است، اما اینکه اشتباهات آن‌ها را وارونه جلوه دهد نتجیه‌اش می‌شود همین هفته بیست و نهم و آشوب ساخته شده!
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: