وزیر کشور اعلام کرد:
وزیر کشور اعلام کرد: نوسازی خانه هایی که براثر سیل اخیر تخریب شدند امسال پایان می یابد و حداکثر تا پایان سال تحویل مالکان می شود.
کد خبر: ۵۷۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶        14 May 2019

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  وزیر کشور در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور افزود: بارش باران یک رحمت بود، اما سیل برای بسیاری از مردم مصیبت‌های به جا داشت و مشکلات زیادی به وجود آورد، اما در دل آن شاهد تجلی وحدت و هم دلی مردم و دستگاه‌ها برای کمک به سیل زدگان بودیم.

وی با بیان اینکه هنوز مشکلات در این مناطق وجود دارد گفت: به عنوان نمونه در خوزستان آبگرفتگی شدید پایان نرسیده است و ما در برخی از مناطق مشکلات بسیاری داریم اما باید طبق زمان بندی کار‌ها را پیش ببریم و مشکلات را حل کنیم.

وی تاکید کرد: بازسازی خانه‌های آسیب دیده حداکثر تا دو ماه آینده پایان می‌پذیرد اما­ نوسازی خانه‌هایی که به طور کامل تخریب شده اند زمان بر است. در عین حال همه واحد‌های تخریب شده نوسازی و حداکثر تا پایان سال تحویل مالکان خواهد شد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق و به موقع از اقدامات در خدمات به مردم به ویژه مناطق سیل زده افزود: از آنجا که مشکلات در این مناطق زیاد است و باید کار‌های فراوانی صورت گیرد صدا و سیما همچنان به اطلاع رسانی در خصوص خدمات سیل زدگان ادامه دهد و اینگونه احساس نشود گویی که در آنجا کار صورت نمی‌گیرد و یا کمکی نمی‌شود. البته صدا و سیما در سیل اخیر عملکرد خوب و پوشش مناسبی در اطلاع رسانی داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش اشاره‌ای به وضعیت مشکلات کاغذ در کشور نیز کرد و گفت: ما باید با کمک همه دستگاه ها­ در مصرف کاغذ صرفه جویی کنیم در عین حال باید زمینه تولید کاغذ با تامین مواد اولیه در داخل فراهم شود.

وزیر کشور خاطر نشان کرد:­ باید در نظام توزیع کاغذ به خوبی عمل کنیم و مشکلات توزیع­ در این صنف برطرف و درباره آن اطلاع رسانی شود.

وضعیت تولید گندم امسال مناسب است

وزیر کشور همچنین با اشاره به افزایش ۲۴ درصدی خرید تضمینی گندم از مردم از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: خوشبختانه همه آمار‌ها نشان می‌دهد که وضعیت تولید گندم امسال مناسب است و ذخایر به سیلو‌ها هدایت می‌شود.

وی افزود: البته در فضای مجازی در خصوص خرید قیمت بالای گندم در برخی مناطق همچون استان‌های مرزی­ ­و همچنین قاچاق آن­ مطالبی منتشر شده است که واقعیت ندارد در عین حال ما به ­ استانداران­ مناطق مرزی تاکید کردیم که مراقب باشند هر چند در برخی صنوف مرتبط با فراوده‌های گندم ممکن است با قیمت بالاتری گندم از کشاورزان خریداری کنند که این یک رویه است و مشکلی ندارد.

رحمانی فضلی همچنین از نیروی انتظامی، گشت‌های تعزیرات و اتهادیه‌های اصناف در همکاری به منظور مقابله با احتکار قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه در کشور معضل قابل توجه به عنوان احتکار نداریم.

رحمانی فضلی اشاره‌ای هم به تصمیم بانک مرکزی برای بازار متشکل ­ارزی­ کرد و گفت: به نظر می‌رسد مطالعه و کار کارشناسی خوبی در این زمینه صورت گرفته است اما در عین حال اطلاع رسانی و تبلیغات به ویژه از طریق صدا و سیما صورت گیرد تا اعتماد مردم در این زمینه افزایش یابد و در عین حال از نظارت غافل نشویم، چون که معمولا به علت ضعف در مدیریت دچار مشکلاتی خواهیم شد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغاتی اقتصادی­ دولت با بیان اینکه قرار بود همه دستگاه‌ها سخنگو داشته باشند گفت: ­فعالیت سخنگو به این معنا نیست که اتفاقی بیافتد و بعد اظهار نظر­ کند­ بلکه باید تلاش و تمرکز ما هم در ارائه گزارش خدمات و هم پیشگیری از مشکلات قبل از وقوع آن از طریق اطلاع رسانی باشد تا در فضای مجازی برای افکار عمومی مشکلات ایجاد نشود.

معاون بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این نشست گفت: شکر به قیمت هر کیلو­ سه هزار و ۴۰۰ تومان به میزان کافی در میادین مختص شهرداری و همچنین فروشگاه‌های منتخب توزیع می‌شود.

قبادی افزود: در این زمینه مشکلی وجود ندارد هر چند در روز‌های منتهی به ماه مبارک رمضان با مشکلات روبرو بودیم، اما خوشبختانه هم از نظر ذخایر و هم در بازار شکر سه هزار و ۴۰۰ تومانی به میزان کافی وجود دارد و محدودیتی در میزان دریافت آن­ نیست.

وی افزود: هم واردات خوبی داشته ایم و هم تولید داخل مناسب بوده حتی از چند روز آینده چغندر‌های کاشت پاییز تحویل کارخانجات خواهد شد.

قبادی همچنین در خصوص نوسانات قیمت برنج نیز گفت:­ قیمت برنج داخلی متاثر از جو روانی سیل در مناطق کشت برنج بود.

وی اضافه کرد:­ امسال وضعیت تولید برنج کشور مناسب استريال البته نتیجه آن روی تعدیل قیمت‌های پس از فصل برداشت­ مشخص می‌شود.

قبادی گفت: در واردات برنج خارجی مشکلی نداریم و حداکثر تا­ چند هفته آینده قیمت‌ها آنچه که مدنظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان است، در بازار خواهد بود.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: