وکیل مدافع «مهدی قائدی» بازیکن جوان تیم فوتبال استقلال که به یک سال حبس محکوم شده، گفت: حکم صادر شده درباره موکل من قابل اعتراض است و به طور حتم خواستار تجدید نظر در آن هستیم.
کد خبر: ۵۷۷۴۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲        11 May 2019
نهم بهمن سال ۹۶ بود که مهدی قائدی بازیکن جوان آبی پوشان پایتخت و چندتن از همراهانش در بزرگراه امام علی بوشهر دچار سانحه رانندگی شدند؛ سانحه‌ای که باعث شد احمدرضا شاکر یکی از سرنشینان خودرو دچار مرگ مغزی شود و فوت کند، قائدی زیر تیغ جراحی برود و سه نفر دیگر هم آسیب سطحی ببینند.

پس از ماه‌ها رای پرونده شکایت خانواده مرحوم احمد رضا شاکر از مهدی قائدی توسط قاضی پرونده صادر شد.

مهدی قائدی به دلیل رانندگی بدون گواهینامه و تصادف منجر به فوت متهم به یک سال حبس تعزیری، پرداخت ۳۶۰ میلیون تومان دیه به خانواده شاکر و ۲۰۰ ساعت کار اجتماعی در مدارس فوتبال یا مراکز شهرداری محکوم شد.

«فضیله زارعی» وکیل مدافع مهدی قائدی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: خانواده مرحوم شاکر هیچ گونه رضایتی در پرونده موکل بنده «مهدی قائدی» ندادند چرا که اگر این اتفاق رخ می‌داد، روند پرونده تغییر و به شکل دیگری دنبال می‌شد؛ حتی امکان صدور حکم دیگری وجود داشت.

وی با بیان اینکه حکمی که از سوی دادگاه درباره قائدی صادر شده، قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر است و به طور حتم درخواست تجدید نظر می‌کنیم، افزود: اینکه چه رایی صادر شود، از آن بی اطلاع هستیم. ممکن است تجدید نظر ما پذیرفته و حکم تغییر پیدا کند و شاید حکم صادر شده تایید شود. این موضوعی است که به مرجع قانونی بر می‌گردد و کاملا تابع آن بوده و به آن احترام می‌گذاریم.

وکیل مهدی قائدی خاطرنشان کرد: سه قاضی دیگر در دادگاه تجدید نظر حضور دارند که با بررسی پرونده با توجه به دلایل و مستنداتی که ارائه خواهیم داد به رای صادر شده رسیدگی و بر اساس آن به اعتراض ما رای نهایی را صادر می‌کنند.

زارعی تصریح کرد: اینکه مادر مرحوم احمد شاکر ادعا کرده است، مهدی قائدی در حالت غیرعادی رانندگی کرده است، به دور از واقعیت بوده و حقیقت ندارد، چرا که در گزارشات پلیس چنین موضوعی آمده است. ضمن اینکه پس از مصدومیت موکل بنده در بیمارستان از وی تست الکل گرفته شد و پاسخ کتبی آن موجود است و متاسفانه مادر مرحوم شاکر برخلاف مستنداتی که در پرونده موجود است، مصاحبه می‌کنند.

وی درباره اینکه مادر احمد شاکر با قاطعیت اعلام می‌کند در روز حادثه مهدی قائدی راننده اتومبیل بوده است، اما شاهدان حاضر در دادگاه ادعای دیگری دارند اعلام کرد: شخصی به نام «مهدی حسن پور» که اتومبیل متعلق به وی بود، در دادگاه شهادت داد که در روز حادثه وی پشت فرمان نشسته است و مهدی قائدی نیز چنین ادعایی را مطرح کرده است که بعید می‌دانم دروغ بوده باشد.

وکیل مهدی قائدی در پایان گفت: مادر مرحوم شاکر از مهدی قائدی ابراز ناراحتی کرده است که پس از این حادثه هیچ گونه سراغی از خانواده این مرحوم نگرفته است، اما در صحبت‌هایی که با موکل و مادرش داشتم این موضوع را قبول نداشتند، قائدی در صفحه شخصی خود ضمن ابراز تاسف شدید از مرگ جوان ناکام احمدرضا شاکر، به خانواده وی تسلیت گفته و ابراز همدردی کرده است. این را هم باید در نظر باید داشت این دو نفر مثل برادر بودند و اینکه قائدی صمیمی‌ترین دوست خود را فراموش کرده باشد، به دور از منطق است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: