سخنگوی دستگاه قضا و رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: دادسرای تهران به عنوان دهلیز چپ و راست قلب در جامعه است و دادستان تهران دارای جایگاه ویژه‌ای در سطح ملی و بین‌المللی است.
کد خبر: ۵۷۳۷۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰        04 May 2019
غلامحسین اسماعیلی در مراسم تودیع و معارفه دادستان جدید و سابق تهران که صبح امروز در ساختمان کاخ دادگستری برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اظهارداشت: دوره تحول در قوه قضاییه با انتصاب آیت الله رییسی در قوه قضاییه آغاز شده که تقارن مبارکی با دهه پنجم و گام دوم انقلاب و رهنمود‌های مقام معظم رهبری دارد.

وی افزود: دوره تحول در این دوره حساس و حاکمیتی، دوره عزت و کرامت قاضی و دادگاه و دوره صیانت از سلامت دستگاه قضایی و برخورد با مفاسد بدون ملاحظه این و آن، دوره انقلابی گرایی و کار جهادی و دوره دفاع تمام قد از حقوق مردم و جامعه و برخورد قاطع با مفسدان و جنایتکاران و دوره خدمت بی منت به مردم و مردمی بودن قوه قضاییه و دادگستری‌ها است.

رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: دوره تحول دوره‌ای است که همه ما باید به تعبیر رییس قوه قضاییه حامی مطمئن و خادم عادل، مردم باشیم.

اسماعیلی گفت: در این دوره و همه ادوار دادگستری استان تهران نه تنها به تعبیر برخی از مقامات ویترین و پیشانی دستگاه قضا و بلکه در واقع قلب تپنده عدلیه در ام القرای عالم اسلام است و دادسرا مهمترین و اثر بخش‌ترین بخش دادگستری به عنوان دهلیز چپ و راست ورودی و خروجی این مرکز حیات را در اختیار داشته است.

وی افزود: دادسرای تهران و دادستان تهران دارای شأن، جایگاه اختیارات و مسئولیت‌های ویژه‌ای هم در استان هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی است.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: در دوره تحول بر اساس ساختار سازمانی و جایگاه‌های قانونی ارتباط و هماهنگی و هم افزایی غیر دادسرا و دادگاه و دادستانی کل کشور و ستاد قوه قضائیه و ریاست محترم آن نهادینه و سازمان یافته خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان تهران بیان داشت: اینجانب به عنوان یک برادر در خدمت دادستان محترم هستم و با آغوش باز حضور ایشان را در دادگستری دادسرای عمومی و انقلاب تهران استقبال می‌نمایم.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: