عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هفته آینده سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت به جهت ارائه گزارش هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یوروی تخصیص یافته به حوزه سلامت به کمیسیون بهداشت و درمان می‌آیند.
کد خبر: ۵۶۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳        15 April 2019
محمدحسین قربانی درباره پیگیری‌های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از نحوه هزینه شدن ۵۰۰ میلیون یوروی تخصیص یافته به حوزه سلامت کشور، گفت: یکی از کار‌های خوبی که در جهت شفافیت مالی حوزه سلامت در مجلس انجام می‌شود، پیگیری نحوه هزینه شدن اعتبار‌های تخصیص یافته است.

وی افزود: پیش از این به گفته آقای نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ۴ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کشور پرداخت شده است. با این حال آنچه که مورد سوال است چگونگی هزینه شدن این ۴ هزار میلیارد تومان در بخش‌های مختلف حوزه سلامت است.

قربانی در ادامه اظهار داشت: به همین منظور هفته آینده نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت و درمان میهمان کمیسیون بهداشت و درمان خواهند بود تا گزارشی را از نحوه هزینه شدن ۵۰۰ میلیون یوروی تخصیص یافته به حوزه سلامت ارائه دهند.

آذرماه سال ۹۷ با موافقت مقام معظم رهبری مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی در جهت تسویه بدهی‌های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت. با این حال آنچه تاکنون مشاهده می‌شود نامشخص بودن چگونگی هزینه شدن این ردیف اعتباری در بخش‌های مختلف حوزه سلامت کشور و گلایه مدیران حوزه دارو وتجهیزات پزشکی از پرداخت نشدن بدهی‌های دولت است.

در این باره سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان تیمی را مسئول بررسی وضعیت ۵۰۰ میلیون یورو تخصیص یافته کرده بود و قراربود تا قبل از پایان سال ۹۷ نتایج این بررسی‌ها اعلام می‌شود. با این حال با وجود گذشت بیش از ۲۵ روز از آغاز سال ۱۳۹۸ هیچ گزارشی از سوی وزارت بهداشت در جهت شفافیت هزینه کرد ۵۰۰ میلیون یوروی تخصیص یافته منتشر نشده است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: