کدخدایی در جمع خبرنگاران اعلام کرد:
سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان در بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور ایراد شرعی و قانون اساسی بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان دولت نگرفت، ولی اختلافی بین مجلس و دولت مطرح است که هم اکنون در کمسیون تلفیق در حال بررسی آن هستند.
کد خبر: ۵۴۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۹        09 March 2019

تایید افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان توسط شورای نگهبان

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

عباسعلی کدخدایی در جمع خبرنگاران درباره بررسی ایرادات لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور اظهار داشت: شورای نگهبان در مورد افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان از جهت شرعی و قانونی ایرادی نگرفت و این موضوع هم اکنون در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

وی در عین حال به ایراد فنی در این زمینه اشاره کرد و گفت: مشکل دولت این بود که به دلیل آنکه ضریب برای این موضوع در نظر گرفته نشده نمی‌توان بعدا برای پاداش پایان خدمت و بازنشستگی این رقم را محاسبه کرد، از این رو دوستان دولت معتقد بودند باید روش محاسبه عوض شود.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: هم اکنون اختلافی در این موضوع وجود دارد که امیدواریم در مجلس حل شود.

کدخدایی یادآورشد: هیات عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز ایراداتی به لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور گرفته که ما آن ایرادات را هم به مجلس شوای اسلامی ارجاع دادیم.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: در بودجه امسال برای اولین بار احکام تنقیحی را هم اکنون ضمیمه بودجه کردند با توجه به آن که هنوز بودجه تایید نشده آقایان شورای نگهبان اعلام کردند که فعلا این موضوع قابل بحث نیست.

وی با بیان این که شورای نگهبان ۱۹ ایراد به لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور گرفته است، اضافه کرد: ما ایرادات خود را به صورت غیر رسمی به مجلس ارسال کردیم که در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است و تا پایان امروز ایرادات خود را به صورت رسمی به مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنیم.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: