رئیس دستگاه دیپلماسی مطرح کرد:
ظریف: ایران به برنامه‌های هوافضا خود ادامه می‌دهد، چراکه هیچ قانون بین‌المللی چنین برنامه‌ای را ممنوع نکرده است.
کد خبر: ۵۱۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵        10 January 2019

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: پس از سه روز دیدار سازنده با بسیاری از سران بازرگانی هند، دهلی نو را ترک کردم. ملاقات خوبی با «سوشما سواراج» و سایر رهبران داشتم. این مناسبات به نفع مردمان هر دو کشور ما رو به گسترش است. همچنین دیدگاه هایم را در مورد نظم جهانی «پساغربی» در نشست بین المللی رایسینا مطرح کردم.
 
همچنین محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان که برای دیدار با مقامات هندی و شرکت در کنفرانس سالانه رایسینا در هفته جاری به دهلی نو سفر کرده بود، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز تصریح کرد: ایران به برنامه‌های هوافضای خود ادامه می‌دهد. هیچ قانون بین‌المللی چنین برنامه‌ای را ممنوع نکرده است.

ظریف در ادامه گفت که خروج از توافق هسته‌ای که در سال ۲۰۱۵ با قدرت‌های جهان به دست آمد یک گزینه برای تهران است اما تنها گزینه روی میز نیست. آمریکا در اوایل ماه جاری طی پیامی هشدارآمیز علیه برنامه‌های موشکی ایران مدعی شد که برنامه‌های موشکی ایران قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌کند، چراکه آنها از فن‌آوری موشک‌های بالستیک استفاده می‌کنند.

 محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در سفر اخیرش به هند تصریح کرده بود:  ما امروز به جای سلطه مردان قوی نیازمند منطقه‌ای قوی هستیم.

از دیدگاه ما منطقه‌ای قوی شامل مولفه‌های زیر است:۱-  ثبات سیاسی و سرزمینی بومی، ۲- اتکا به مردم به عنوان منبع مشروعیت، امنیت و کامیابی،   ۳-هماهنگی هویت‌های ملی و شهروندی منطقه ای، ۴-مشارکت همه کشور‌های مرتبط منطقه‌ای در تضمین صلح در منطقه از طریق سازمان‌های منطقه‌ای یا ترتیبات مقتضی، ۵- اطمینان،   تجارت و تعامل بیشتر میان کشور‌های منطقه به جای قدرت‌های خارجی، ۶- روابط اقتصادی و تعاملات مردم محور که روی آوردن به جنگ را هزینه بر و غیر قابل دفاع کند، ۷- فرهنگ منطقه‌ای که امنیت ملی را منطبق بر امنیت منطقه‌ای کند. ۸- محیط منطقه‌ای پایدار.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: