گزارش ویژه؛
چیزی به شروع برگزاری بازی‌های گرند اسلم تنیس باقی نمانده است و همه منتظر نقش آفرینی زیبای مردان و زنان اول تنیس هستند. در این میان، تنیسور ۲۱ ساله آلمانی نیز با کسب افتخارات اخیر خود میان بزرگان تنیس خبرساز شده.
کد خبر: ۵۱۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲        09 January 2019

با جوان‌ترین شانس برنده گرند اسلم ۲۰۱۹ بیشتر آشنا شوید

 

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  چیزی به شروع برگزاری بازی‌های گرند اسلم تنیس باقی نمانده است و همه منتظر نقش آفرینی زیبای مردان و زنان اول تنیس هستند. در این میان، تنیسور ۲۱ ساله آلمانی نیز با کسب افتخارات اخیر خود میان بزرگان تنیس خبرساز شده.

الکساندر زورف ماه نوامبر ۲۰۱۸ در فینال تور تنیس ATP لندن توانست با شکست مرد شماره یک جهان، نواک جوکوویچ با نتیجه ۲ بر صفر برای اولین بار به مقام قهرمانی این جام دست یابد و همچنین جوانترین قهرمان تور ATP لقب گرفت. لازم به ذکر است که زورف برای رسیدن به فینال مسابقات از سد راجر فدرر سوئیسی نیز گذشته بود.

نواک در یک مصاحبه مطبوعاتی پس از این جام خطاب به تنیسور ۲۱ ساله آلمانی گفت: پیروزی حساس زورف در فینال ATP می‌تواند اهمیت بزرگتری برای بزرگ مردان تنیس باشد. مرد شماره ۱ جهان ادامه داد: "شباهت های زیادی در روند یک تنیس حرفه ای وجود دارد. امیدوارم که او بتواند از من فراتر رود و من صمیمانه برای او آرزوی پیروزی می کنم. او سزاوار و شایسته هر چیزی است که تا کنون بدست آورده است. زمان زیادی پیش روی او وجود دارد. من آرزو می کنم او سالم بماند و مسلما برنده بسیاری از عناوین شود."

سال ۲۰۱۹ برای الکساندر شروع نسبتا خوبی به همراه داشته است. وی در جام هاپمن که از اول ژانویه در کشور استرالیا در دو گروه ۴ تیمی برگزار شد همراه با هم تیمی‌اش به مقام نایب قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافتند. برای دومین سال متوالی آنجلیک کربر و الکساندر زورف در برابر فدرر و بلیندا بچیچ در فینال جام هاپمن شکست خوردند. راجر در بازی نخست مقابل الکساندر زورف با نتیجه ۲-۱ به برتری رسید. از سویی دیگر کربر آلمانی در دومین بازی انفرادی مقابل بچیچ قادر به پیروزی با نتیجه ۲-۰ شد. در دیدار آخر که به صورت دبل میکس برگزار شد، تیم سوئیس با نتیجه‌های ۴-۰ ، ۱-۴ و ۴-۳ از سد تیم آلمان‌ها گذشتند و در مجموع با نتیجه ۲-۱ قهرمان جام هاپمن ۲۰۱۹ شدند.

الکساندر زورف از تقابل خود با فدرر و جوکوویچ گفت: "آنها هنوز هم بازیکنانی هستند که در همه مسابقات بزرگ حضور دارند و شانس قهرمانی محسوب می‌شوند. من هواره بهترینم را انجام می‌دهم تا بتوانم با آنها به خوبی رقابت کنم. اما هنوز راه‌ طولانی برای پیشرفتم وجود دارد. من هنوز خیلی جوان هستم و امیدوارم امسال بتوانم تنیس بهتری نسبت به سال گذشته داشته باشم، هر چند که این اتفاق افتاده است و یک سال درخشان را پیش رو دارم."

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: