دستگیری ۱۹۳ سارق و انهدام ۱۷ باند سرقت در پایتخت؛
فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری ۱۹۳ سارق و انهدام ۱۷ باند سرقت در پایتخت خبر داد.
کد خبر: ۵۱۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴        09 January 2019

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

ششمین مرحله طرح مبارزه با سارقان و محکومان فراری با تلاش ماموران پلیس آگاهی پایتخت به مرحله اجرا درآمد.

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: با تلاش همکارانم ۱۹۳ نفر از مجرمان دستگیر شدند؛ این افراد در قالب ۴۶ باند فعالیت داشتند که ۶۲ نفر از آن‌ها زورگیر و کیف‌قاپ بودند.

این مقام ارشد پلیس پایتخت تصریح کرد: سارقان به ۶۷۰ فقره سرقت اعتراف کردند و سارقانی که در قالب ۱۷ با ند فعالیت داشتند شناسایی و دستگیر شدند.

وی با تاکید بر این مطلب که باید هرگونه خرید و فروش ارز از صرافی‌های مجاز و بانک‌ها انجام شود، گفت: در دو طرح پلیس آگاهی در این رابطه که تاکنون انجام شده است حدود ۷۰ نفر از دلالان ارز دستگیر شده‌اند.

سردار رحیمی به تلاش ماموران پلیس آگاهی در مبارزه با دلالان ارز پرداخت و گفت: به تازگی ۱۲ نفر در این خصوص دستگیر شدند.

وی افزود: چندین محموله کالای قاچاق به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان از ۱۷ نفر کشف شد که می‌توان به ۱۰ تن پوشاک، ۶۵۰ توپ پارچه اشاره کرد.

فرمانده پلیس تهران بزرگ گفت: در یکی از سرقت‌های شاخص یک باند پنج نفره از یک منزل در شمال شهر تهران مبلغ ۷۰ میلیارد تومان طلا، پول و اشیای قیمتی به سرقت رفت.

سردار رحیمی ادامه داد: همچنین از یک باند گوشی قاپ نیز ۴۶۰ دستگاه انواع گوشی همراه کشف و ضبط شد.

وی گفت: کشف مکان‌های تجمع سارقین در دستور کار پلیس قرار دارد که برای اولین بار ۳۱ قهوه خانه که پاتوق این سارقین بود مورد هجوم پلیس قرار گرفت و ۷ نفر سارق دارای سابقه‌های متعدد کیفری دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه مبارزه با دلالان ارز به صورت جدی ادامه دارد افزود: در ۲ طرح قبلی پلیس ۷۰ نفر از دلالان ارز دستگیر شدند و به سوابق آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: خرید و فروش ارز فقط از طریق صرافی‌های مجاز و بانک مرکزی قانونی بوده و تقریبا تمام صرافی‌های غیر مجاز پلمپ و یا این صرافی‌ها توسط مالکان آنان تعطیل شده است.

رحیمی با اشاره چهارشنبه آخر سال نیز گفت: با کسانی که اقدام به واردات مواد محترقه دستی و غیر مجاز می‌کنند برخورد می‌شود و ماموران سه اداره پلیس امنیت، آگاهی و پیشگیری تاکنون توانسته اند چندین انبار که بیش از ۱۵ تن مواد محترقه در آنجا نگه داری می‌شد را کشف کنند.

وی ادامه داد: اگر واحد‌های صنفی اقدام به فروش مواد محترقه غیر مجاز داشته باشند نیز با آن واحد صنفی برخورد قاطع خواهد شد.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: