وزارت اطلاعات اعلام کرد:
سربازان گمنام امام زمان (عج)، ضمن شناسایی و برخورد با یک شبکه هرمی به نام (ورد واید انرژی) ۱۰ نفر از مسئولان و اعضای فعال این شبکه نوظهور را در استان‌های تهران، همدان و اصفهان دستگیر کردند و تحویل مراجع قضایی دادند.
کد خبر: ۴۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹        05 November 2018

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، این شبکه هرمی در پوشش دوره‌های آموزشی مؤسسه کریتور آکادمی (Creator Academy)، در گذشته با نام شرکت‌هایی همچون وی جی ام سی (VGMC)، ادروز (Adrows) و یونیفاندز (Unifunds) و اخیراً با نام ورد واید انرژی (World Wide Energy)، مردم را فریفته کرد و از این طریق توانست میلیارد‌ها تومان کلاهبرداری کند.

شرکت مذکور با ادعای دروغین سرمایه‌گذاری در ارتقا و پیشرفت انرژی سبز و سوخت‌های زیستی و غیرفسیلی، اقدام به جذب سرمایه افراد و انعقاد قرارداد صوری با آن‌ها می‌کرد و از همان سرمایه جمع شده مجدد به سرمایه گذاران سود پرداخت می‌نمود.
|
شایان ذکر است استفاده از ارز‌های رمزنگار شده برای امور غیرقانونی و پولشویی، ترغیب و اغفال افراد از طریق برگزاری همایش ها، سمینار‌ها و دوره‌های آموزشی در خارج از کشور، خروج ارز از کشور و اقدام به شبکه سازی هرمی، بخشی از فعالیت‌های غیرقانونی و مخرب این مجموعه کلاهبرداری و اخلالگر اقتصادی است.

با عنایت به شکل‌گیری مجدد شبکه‌های هرمی با ترفند‌های جدید و کلاهبرداری آن‌ها و احتمال مالباخته شدن افراد، مقتضی است مردم شریف از هرگونه سرمایه گذاری در طرح‌هایی از این قبیل، خودداری و در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک مراتب را به شماره ۱۱۳ منعکس کنند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: