تمرین نظامی ناتوی عربی آغاز شده است؟
در این رزمایش نیروهای مسلح مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، بحرین و اردن حضور دارند و مراکش و لبنان هم به عنوان ناظر شرکت دارند.
کد خبر: ۴۸۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹        04 November 2018

آغاز بزرگ‌ترین رزمایش مشترک ۶ کشور عربی در مصر
 

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

ارتش مصر طی بیانیه‌ای اعلام کرد رزمایش مشترک نظامی تحت عنوان «سپر عرب ۱» با شرکت نیرو‌های زمینی، هوایی، پدافند هوایی و نیرو‌های ویژه کشور‌های مصر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، اردن، کویت، بحرین و با مشارکت مراکش و لبنان به عنوان ناظر در پایگاه محمد نجیب در غرب این کشور آغاز شد.

بر اساس این بیانیه، فرماندهان این کشور‌ها طی نشستی هماهنگی‌های لازم را انجام داده و بر استفاده از جدیدترین سلاح‌ها در این رزمایش، تقویت توان نیروها، افزایش قدرت نظامی و تحقق اهداف مشترک تاکید کردند.
 
سرهنگ تمر ریفای، سخنگوی نیرو‌های مسلح مصر این رزمایش را در راستای «توسعه روابط نظامی، مقابله با چالش‌های مشترک و پشتیبانی از تلاش‌ها برای امنیت و ثبات در منطقه توصیف» کرد.

او گفت: «آن‌ها تجربه مشترکی از نبرد در شهر‌ها و مشارکت در اجرای تمرین‌های عربی براساس احتمال عملیات نظامی مشترک به دست می‌آورند».

طارق حسنین، عضو پارلمان مصر هم اظهار داشت این رزمایش پیامی جدی به همراه دارد که جهان عرب خطرات پیش رویش را می‌شناسد.

ایالات متحده در نظر دارد ماه ژانویه نشستی را در رابطه با اتحاد نظامی عربی را که مشابه ناتو است و هدفش مقابله با توان نظامی ایران است، با حضور نه کشور عربی برگزار کند.

گفتنی است این بزرگترین رزمایش نظامی مشترک کشور‌های عربی بوده و تا ۱۶ نوامبر جاری ادامه خواهد یافت.

طی ماه‌های اخیر برگزاری رزمایش نظامی میان کشور‌های عربی- عربی یا عربی- غربی در منطقه افزایش یافته است.
 
منابع: خبرگزاری آناتولی، عرب نیوز
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: