سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مصاحبه اخیرش توضیح می‌دهد که چگونه نسل کهکشانی رئال مادرید تحت هدایت او نتیجه نگرفت.
کد خبر: ۴۶۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶        12 October 2018

آس نوشت، کارلوس کی روش، سرمربی فعلی تیم ملی فوتبال ایران در زمان هدایت رئال مادرید دوران آسانی نداشت. سرمربی پرتغالی در گفت و گو با برنامه تلویزیونی تریبونا اکسپرسو توضیح داد که نسل طلایی رئال تحت هدایت او نتوانست نتایج شگفت انگیزی کسب کند.

"زمانی که من درباره پروژه صحبت کردم و پیشنهاد سرمربیگری را بررسی کردم، من فریب نخوردم یا اینکه دروغ گفته باشم. واقعا می‌دانستم چه چالشی را پیش رو داشتم با وجود اینکه خورخه والدانو با من صحبت کرده بود. او به من گفت:"ما به مربی نیاز داریم که این پروژه را رهبری کند و شما مردی هستید که دنبال آن هستیم".

کی روش ادامه می‌دهد: هنگامی که یک پیشنهاد از رئال مادرید دریافت می‌کنید، اولین کاری که انجام می‌دهید، پذیرفتن است - شما بعدا به آن فکر می‌کنید. در طول زمانی که در رئال مادرید حضور داشتم آن یک باشگاه فروشنده بود نه خریدار. همانطور که رییس باشگاه قول داده بود آنها خواستار رسیدن کسری بودجه به صفر بودند. این یک سیاست اساسی بود: ۶ کهکشانی، که همه آنها در خط میانی برای حمله بودند و پاوون‌ها در دفاع. در این گروه بازیکنان همچنین ماکلله و مورینتس حضور داشتند که تیم را ترک کردند....

خروج ماکلله و مورینتس
کی روش می‌گوید: دقایقی بعد از سوپرکاپ با مورینتس گفت و گوی کوتاهی داشتم و به او گفتم: سه شنبه تو را می‌بینم. او در پاسخ گفت: سه شنبه؟ آیا شما شنیده‌ای؟ من به باشگاه موناکو قرض داده شده‌ام.

من هیچ ایده ای نداشتم. حداقل، فکر کردم، که هنوز ماکلله را دارم و من می توانم هلگورا را به دفاع مرکزی، که در آنجا او به خوبی انجام داد، بیاورم ... اما مدتی کوتاه پس از آن ماکلله به چلسی فروخته شد. می‌دانید چرا؟ چون پیراهن‌های او به خوبی به فروش نرفته بود و حالا باید بکهام در خط میانی بازی می‌کرد. موقعیت بکام جناح راست بود اما زمانی که من به رئال مادرید پیوستم، این موقعیت قبلا توسط فیگو انجام شده بود.

مشکلات زیادی وجود داشت. باشگاه گابریل میلیتو را جایگزین کاپیتان فرناندو هیرو کرد که تنها دو روز پس از پیروزی در لیگ به عنوان بازیکن آزاد جدا شده بود. ما هیرو را از دست دادیم، نیاز به یک مدافع وسط داشتیم و میلیتو را جایگزین کردم. او پس از گذراندن پزشکی خود قرارداد را امضا کرد، اما بعد از ظهر آن رد شد! توصیه کردم که لوسیائو و پپه را خریداری کنند. ما می‌توانستیم با ۱.۵ میلیون یورو پپه را خریداری کنیم که یک سال بعد رئال بابت انتقال او ۳۰ میلیون یورو هزینه کرد.

سه گناه مرگبار
"زمانی که من در مادرید بودم، ریاست باشگاه سه گناه مرگبار مرتکب شد: میلیتو، ماکلله و مورینتس.

این سه اشتباه بهای زیادی برای سه یا چهار سرمربی بعد از من داشت و هزینه کردن میلیون‌ها یورو پول به جهت بازسازی رئال مادرید. این سه گناه همه چیز را تغییر دادند و دلیل آن همه نتایج و روزهای بد بود.

کی روش با این وجود می‌گوید: من از زمان حضورم در رئال مادرید پشیمان نیستم. من دوباره به آن پیشنهاد بله می‌گویم و آغاز می‌کنم. می‌دانید این ایده بود نبود - مخلوط کردن بازیکنان با جوان، بازیکنان در حال توسعه. امروز، بازیکنان جوان باید خوب باشند - نه بازیکنانی که باشگاه‌های اسپانیایی حتی حاضر نیستند با قرارداد قرضی آنها را جذب کنند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: