فشار فرقه رجوی برای تشکیل دادگاه علیه دیپلمات ایرانی در بروکسل؛
آلمان، دیپلمات ایرانی متهم به توطئه برای «بمب‌گذاری» در نشست منافقین در پاریس، را به بلژیک تحویل داد. جمهوری اسلامی ایران اتهام‌های وارد شده را رد کرده و خواستار آزادی دیپلمات خود شده‌است.
کد خبر: ۴۶۵۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹        10 October 2018

استرداد دیپلمات بازداشتی ایران از آلمان به بلژیک

رودی جولیانی از میهمانان ویژه فرقه تروریستی رجوی در همایش این گروهک در پاریس

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  خبرگزاری فرانسه گزارش کرده که آلمان اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین پایتخت اتریش، که حدود سه ماه پیش به اتهام جعلی دست داشتن در طرح بمب‌گذاری در گرد‌هم‌آیی قرقه رجوی دستگیر شده بود را به بلژیک تحویل داده است.

این خبرگزاری به نقل از دفتر دادستانی فدرال بلژیک گزارش کرده که اسدی روز چهارشنبه (۱۰ اکتبر) در دادگاه حاضر خواهد شد.دادستان‌های آلمانی در کیفرخواست خود گفته بودند که اسدالله اسدی مامور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامیست - نهادی که بنا بر حکم صادر شده وظیفه اش "زیر نظر گرفتن و مبارزه با گروه‌های مخالف در داخل و خارج ایران است. "

نـهم مهر ماه بود که دادگاهی در آلمان با استرداد او به بلژیک موافقت کرد و حال دادستانی فدرال در این کشور به خبرگزاری فرانسه گفته اسدالله اسدی روز ۱۷ مهر ماه به بلژیک تحویل داده شده‌است.اسدی برای انجام روند محاکمان در دادگاهی در بروکسل حاضر خواهد شد.

اسدی متهم است به یک زوج ساکن در آنتورپ در بلژیک سفارش داده بود به همایش منافقین «حمله کنند». بعدها ادعا شده بود
این زن و شوهر در بروکسل در حالی‌که ۵۰۰ گرم ماده منفجره بسیار قوی پروکسید استون، و یک چاشنی همراه داشتند، بازداشت شده اند. پلیس در انتقال این مواد منفجره به این زوج، به اسدی مظنون است.ارگان خبری فرقه رجوی، اسدی را «رئیس ایستگاه اطلاعاتی» در سفارت ایران در وین نامیده و مدعیست او «دستور نهایی حمله» به گردهمایی ۹ تیر را ابلاغ کرده بود.
 
تهران مکرراً اتهام‌های وارد شده را رد کرده‌است. وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن آن‌که خواستار آزادی دیپلمات خود شده، می‌گوید «با توجه به اسناد و مدارک موجود، نقش معاندان، بدخواهان و عوامل مخرب شناخته‌شده در طراحی این نمایش مضحک روشن است».

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در واکنش به این اخبار گفت که جمهوری اسلامی موضوع استرداد این دیپلمات خود را دنبال می کند. قاسمی قبلاً ابراز امیدواری کرده بود که "دولت آلمان به واقعیت‌ها وقوف کامل پیدا کند و دیپلمات مزبور تبرئه و به ایران عودت داده شود."

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: