بررسی یک شایعه جدی برای نیمکت تیم ملی والیبال؛
استفان آنتیگا از سمت مربیگری تیم ملی والیبال کانادا کناره‌گیری کرد و حالا یکی از گزینه‌های جذاب هدایت تیم ملی ایران لقب گرفته است.
کد خبر: ۴۶۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲        06 October 2018

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  استفان آنتیگا که بعد از المپیک 2016 بعد از چند سال نشستن روی نیمکت لهستان به کانادا رفت و در دو سال اخیر توانست باعث رشد و پیشرفت والیبال این کشور شود، بعد از مسابقات جهانی 2018 به کارش با این تیم هم پایان داده است.

آنتیگا که توانسته کانادا را جزو تیم های سطح اول والیبال جهان قرار دهد، در لیگ جهانی 2017 همراه با این تیم به مدال برنز دست پیدا کرد.

این مربی فرانسوی که دلیل قطع همکاری اش با کانادا را مشکلات شخصی عنوان کرده، در این باره گفته است: «2 سال خیلی خوب را در کانادا و همراه با بازیکنان این تیم سپری کردم. دلم برای کانادا تنگ می شود؛ اما در شرایط فعلی اولویت رسیدگی به خانواده است. امیدوارم آنها به پیشرفتشان ادامه دهند.»

به نظر می رسد آنتیگا حالا به جز ماموریت که در رده باشگاهی دارد، در رده ملی بدون تیم و یک مربی آزاد به حساب می آید. این یک فرصت مناسب برای ایران است تا در صورتی که بخواهد با ایگور کولاکوویچ به همکاری اش پایان دهد، از این مربی روی نیمکت خود استفاده کند. لازم به توضیح است که آنتیگا موفق شده تیم ملی لهستان را پس از چهل سال به مقام قهرمانی در لیگ جهانی برسد و این کار بزرگ را با شکست سه بر یک برزیل در فینال برای مردم کشور لهستان به ارمغان آورد که در تاریخ والیبال این کشور امری کم‌نظیر قلمداد شد.

بر اساس مصوبه هیات رئیسه فدراسیون والیبال، کولاکوییچ برای چهار سال به صورت دو دوره دوساله تا پایان المپیک 2020 هدايت مردان واليبال ايران را به عهده می گیرد که در صورت رضایت از عملکرد وی در دو سال اول، پروسه همكاری دو سال دیگر تمدید می شود.اما با وضعیت فعلی بعید است فدراسیون والیبال ایران از عملکرد کولاکوییچ رضایت کافی داشته باشند چرا که تیم ملی ایران با هدایت او نتوانست به مراحل پایانی لیگ جهانی صعود کند و از گردونه رقابت‌ها حذف شد و نکته منفی این بود که ایران سه بازی آخر خود را با شکست پشت سر گذاشت که پیشتر با مربیان قبلی توان برد این سه تیم را داشتیم. جدای از بحث برد و باخت، عملکرد ایران در سه مسابقه آخر آنقدر ضعیف بود که جامعه والیبال را ناامید کرد.

اما نکته مثبت مربیگری کولاکوویچ اعتماد به جوانانو جانشینی انان به جای چند بازیکن کهنه‌کار بود. این مربی متخصص کار با جوانان در تیم‌های ملی است و منتقدان همچنان به جمع‌بندی کامل مبنی بر برکناری او نرسیدند چرا که این احتمال را می‌دهند که شاید او بتواند در دو سال آتی با همین جوانان کار جدی با تیم ملی را پیش ببرد. اما زمان برای مقدماتی المپیک آنقدر زیاد نیست که بتوان وقت را هدر داد.

باتوجه به قدرت گرفتن تیم‌های کانادا و لهستان و اضافه شدن این دو تیم به قدرت‌های همیشگی چون ( ایتالیا، برزیل، فرانسه، روسیه و امریکا)، ایران در صورت عدم تصمیم گیری درست در این خصوئص بعید به نظر می رسد تا سال ها بتواند حتی به جمع شش تیم برتر دنیا صعود کند و باید هرچه سریع‌تر با اتخاذ درست ترین تصمیم، کار تیم ملی والیبال بزرگسالان را آغاز کند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: