بیش از یک هزار تن روز جمعه در پی وقوع زمین لرزه و سونامی در جزیره سولاسی ناپدید شده اند.
کد خبر: ۴۶۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲        05 October 2018
به گزارش یورونیوز، در حالیکه شمار قربانیان زمین لرزه و سونامی در شمال اندونزی رو به افزایش گذاشته آخرین خبر‌ها حکایت از ناپدید شدن بیش از یک هزار تن در این سانحه مرگبار طبیعی دارد.

سازمان مدیریت امدادرسانی به حادثه دیدگان در اندونزی روز جمعه اعلام کرد بیش از یک هزار تن روز جمعه در پی وقوع زمین لرزه و سونامی در جزیره سولاسی ناپدید شده اند. با این خبر احتمال افزایش چشمگیر شمار قربانیان در روز‌های آینده قوت گرفته است.

پالو، منطقه‌ای با ۳۵۰ هزار جمعیت که در سواحل غربی جزیره سولاسی قرار دارد بیشترین خسارات را از این زمین لرزه متحمل شده به گونه‌ای که آمار خرابی‌ها همانند شمار کشته شدگان در این شهر روز به روز در حال افزایش است. محمد توهیر، سخنگوی ارتش اندونزی در گفتگو با خبرنگاران در پالو اعلام کرد که تعداد کشته شدگان زمین لرزه تاکنون به ۱۵۵۸ نفر افزایش یافته است.

مقامات محلی نگران تعدادی زیادی ازحادثه دیدگان هستند که در زیر آوار یک مجمتع مسکونی بزرگ دولتی واقع در حومه پالو مسکونی گرفتار شده اند و به احتمال زیاد تعداد زیادی از آن‌ها جان باخته اند.

یوسف لطیف، سخنگوی سازمان مدیریت امداد رسانی اندونزی با اشاره به ویرانی و تخریب کامل بیش از هزار منزل مسکونی از بیش از هزار مفقود در این سانحه سخن به میان آورده و احتمال خروج حداکثر یکصد حادثه دیده از زیر آوار را مطرح کرده است.

فرضیه جدید در باره مفقودین در حالی مطرح می‌شود که پیش از این شمار ناپدید شدگان حدود یکصد تن اعلام شده بود.

بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها از مناطق حادثه دیده روند ارسال کمک‌های بین المللی به دلیل مسدود شدن راه‌های ارتباطی و آسیب دیدن فرودگاه با کندی ادامه دارد. حدود دویست هزار تن از ساکنان همچنان با کمبود مایحتاج اولیه از جمله مواد غذایی، آب آشامیدنی، دارو و سوخت مواجهند.

امداد رسانی به حادثه دیدگان زمین لرزه ۷.۵ ریشتری روز جمعه ششم مهر ماه در جزیره سولاوسی واقع در شمال اندونزی به رغم کندی همچنان ادامه دارد. با توجه به گستردگی مناطق حادثه دیده و نبود امکان دسترسی به برخی مناطق بیم آن می‌رود که شمار تلفات در ساعات آینده باز هم افزایش یابد.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: