به ادعای معاون وزیر خزانه‌داری؛
معاون وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد این کشور با همراهی ایران یک شبکه غیرقانونی که میلیون ها دلار به نیروی قدس سپاه منتقل کرده بود، متلاشی کرده است.
کد خبر: ۴۱۰۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲        12 July 2018

آمریکا: با همکاری امارات یک شبکه تبادل ارز نیروی قدس سپاه را از بین بردیم
 

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

به نقل از یورونیوز، سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا گفت این کشور به همراه امارات متحده عربی «شبکه‌ای غیرقانونی» را که اقدام به ارسال میلیون‌ها دلار به نفع ایران می‌کرد متلاشی کرده است.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که ایالات متحده در هفته‌های گذشته بر تلاش خود برای محدودسازی دسترسی ایران به ارز و عرصه تجارت بین المللی افزوده است.

سیگال مندلکر، در مورد عملیات مشترک این کشور و امارات متحده عربی اظهار داشت: «ما به طور مشترک یک شبکه مبادله ارز را که به انتقال میلیون‌ها دلار به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مبادرت می‌کرد، متلاشی کردیم.»

به گفته سیگال مندلکر که معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی است فعالیت این «شبکه غیرقانونی» در ماه مه مختل شد. وی افزود که ایران با مبادله ارز و استفاده از نظام مالی امارات متحده عربی وجوهی را برای گروه‌های تحت حمایت خود در منطقه ارسال می‌کرده است.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد که مقامات ارشد بانک مرکزی ایران با «جعل» اسناد فعالیت خود را با استفاده از شرکت‌های صوری و کاغذی (شرکتی که تنها بر روی کاغذ وجود خارجی دارد) مخفی کرده بودند.

سیگال مندلکر از ارائه جزئیات بیشتر در مورد عملیات مشترک ایالات متحده و امارات متحده عربی خودداری کرد.

امارات در اوایل ماه ژوئن اعلام کرده بود که فعالیت هفت صرافی را به دلیل نقض مقررات مبارزه با پولشویی و دیگر قوانین این کشور محدود کرده است. دولت امارات متحده عربی به طور مشخص به موارد نقض مقررات از سوی این صرافی‌ها اشاره نکرده بود.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: