در واکنش به اظهارات ترامپ
صدر اعظم آلمان در واکنش به اتهامات رئیس جمهور آمریکا در خصوص نفوذ روسیه اعلام کرد این کشور تصمیم‌ها و سیاست‌های مستقلی اتخاذ می‌کند.
کد خبر: ۴۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸        11 July 2018

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در واکنش به اتهامات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص نفوذ روسیه اعلام کرد این کشور تصمیم‌ها و سیاست‌های مستقلی اتخاذ می‌کند.
صدر اعظم آلمان پس از ورود به نشست سران ناتو در بروکسل بدون این که به طور مستقیم به دونالد ترامپ اشاره کند، اعلام کرد:" ما با برخورداری از آزادی کامل این امکان را داریم که سیاست‌های خاص خود را به اجرا گذاریم. ما می‌توانیم به طور مستقیم تصمیمات لازم را در همه زمینه‌ها اتخاذ کنیم. "
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی با انتقاد از برلین اعلام کرد آلمان به علت این که نیاز‌های انرژی خود را از روسیه تامین می‌کند، زندانی مسکو است. وی تصریح کرد آلمان با اقدامات خود روسیه را ثروتمند می‌کند چرا که برای تامین نیاز‌های خود به انرژی میلیارد‌ها دلار به روسیه پرداخت می‌کند، اما این آمریکا است که باید برای حفاظت از آلمان و اروپا در برابر روسیه، هزینه کند. چگونه می‌توان این وضعیت را تشریح کرد؟ این عادلانه نیست. "
دونالد ترامپ آلمان را متهم کرد به علت وابستگی به منابع انرژی روسیه در دستان این کشور گرفتار شده است و با قرارداد‌های خود با روسیه این کشور را ثروتمند می‌کند.
مرکل ادامه داد:" آلمان برای ناتو کار‌های زیادی انجام می‌دهد. کشور ما دومین تامین کننده نیرو این سازمان است. آلمان بیشترین ظرفیت‌های نظامی خود را در اختیار ناتو قرار می‌دهد. "

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: