واکنش قاسمی به اقدام وزارت خزانه داری آمریکا؛
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: واکنش‌های جهانی ناکامی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد و اعمال تحریم‌های جدید و قراردادن نام رئیس کل بانک مرکزی در لیست تحریم‌ها برای جبران این ناکامی است.
کد خبر: ۳۸۳۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱        16 May 2018
تحریم سیف برای جبران ناکامی آمریکاست

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  بهرام قاسمی در واکنش به اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در اعلام موارد تحریمی جدید علیه کشورمان، ضمن محکومیت شدید این اقدام، گفت:این سیاست و حرکت نابجا را بخشی از ادامه رفتار نابخردانه و سیاست‌های خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران می‌دانیم که طی دهه‌های گذشته به اشکال گوناگون استمرار داشته است.

وی تصریح کرد: این سیاست‌های کینه توزانه نه تنها دستاوردی برای آمریکا نداشته و نخواهد داشت بلکه دولت و ملت ایران را برای مقابله با اقدامات دولت آمریکا مصمم تر، صبورتر و مقاوم‌تر کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد:اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران بخصوص قرار دادن نام رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم ها، همزمان با گفت: وگو‌ها و رایزنی‌های کشورمان با اروپا در موضوع برجام، بیانگر آن است که ایالات متحده آمریکا با خروج یک جانبه از برجام نتوانسته است تاکنون به اهداف ضدایرانی و از پیش تعیین شده خود دست یابد.

قاسمی یادآورشد: دولت آمریکا اینک و در پی ناکامی و آثار مخرب اشتباهات و پیش بینی‌های غلط فاحش خود پس از خروج یک جانبه از برجام، تلاش می‌کند با اینگونه رفتار‌ها و اقدامات مخرب، بر اراده و تصمیم دیگر اعضای باقی مانده در برجام و سایر کشور‌های جهان، اثر بگذارد.

وی بااشاره به زیاده خواهی‌های دولت آمریکا در بکارگیری اهرم‌های متعدد در جهت اعمال زور، طرح انتظارات بی جا و تهدید دیگر کشورها، به نفع سیاست‌های مخرب خود، افزود:واکنش‌های جهانی به خروج آمریکا از برجام به خوبی نشان داد که این تصمیم غیرمنطقی و نابخردانه و خلاف تمام موازین بین المللی تا چه میزان به اعتبار و حیثیت و انزوای هر چه بیشتر دولت آمریکا منجر شده و خسارات جبران ناپذیری برای مردم آمریکا وارد کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد:علاوه بر این این واکنش‌ها حقانیت مردم بزرگ ایران را در غیرقابل اعتماد دانستن ایالات متحده و دولت‌های آنان را بیش از پیش اثبات کرد.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: