واکنش جدی کره شمالی به رزمایش نظامی کره جنوبی و آمریکا؛
کره شمالی که این روزها رفتاری متفاوت با جامعه جهانی و از جمله کره جنوبی و آمریکا در پیش گرفته، اما گویا زیر بار حرف زور و رفتار تحریک کننده همسایه جنوبی خود و آمریکا نمی رود و گرچه تغییراتی شگفت انگیز در سیاست خارجی خود بوجود آورده اما تحمل ارتش آمریکا و نمایش رزمی دو کشور یاد شده را بر نمی تابد!
کد خبر: ۳۸۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸        16 May 2018
لغو دیدار با سران کره جنوبی و امکان تجدید نظر در دیدار با ترامپ + واکنش واشنگتن

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  کره شمالی خبر می‌دهد در واکنش به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی، برنامه دیداری در سطح عالی با کره جنوبی در روز چهارشنبه را لغو کرده است. خبرگزاری "کی سی ان ای" کره شمالی گفت که این رزمایش عملی "تحریک آمیز" و تمرینی برای حمله است. این کشور همچنین در مورد آینده اجلاس تاریخی میان کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در روز ۱۲ ژوئن به آمریکا هشدار داد.

اما وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات امروز کره شمالی گفت که همچنان برای آن دیدار در سنگاپور آماده می‌شود و از تغییری در موضع کره شمالی خبر ندارد.

حدود ۱۰۰ جنگنده از جمله شماری بمب افکن ب-۵۲ و جت‌های اف-۱۵کی روز جمعه مانور موسوم به "مکس تاندر" را شروع کردند.

آمریکا و کره جنوبی همواره مدعی اند که اینگونه تمرین‌ها صرفا برای مقاصد دفاعی است و برپایه یک توافق متقابل که در سال ۱۹۵۳ امضا شد انجام می‌شود. آن‌ها همچنین می‌گویند که این تمرین‌ها برای تقویت آمادگی در صورت وقوع حمله خارجی ضروری است.

در واکنش به هشدار کره شمالی، یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، نیز گفته است، این مانور مشترک آمریکا و کره جنوبی طبق برنامه سالانه انجام می‌شود و امری غیر عادی نیست. سرهنگ راب منینگ تصریح کرده است، رزمایش مشترک به منظور تقویت توانایی‌های دفاعی آمریکا و کره جنوبی طراحی شده است.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون قرار است ۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد ماه، در سنگاپور دیدار کنند. روابط کره شمالی با ایالات متحده و هم‌پیمانانش که برای ماه‌ها دچار بحرانی جدی شده بود، در هفته‌های اخیر فروکش کرده و طرفین به تنش‌زدایی از راه‌های دیپلماتیک روی آورده‌اند.

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: