رسانه‌ملی پاسخگو باشد؛
اين قهرمانی بار ديگر حواشی داشت كه نمی‌توان به راحتی از آن عبور كرد و آن « عدم پخش تلويزيونی » اين مسابقات از طريق صدا و سيما به صورت زنده است و همينطور عدم پوشش خبری اين مسابقات كه بدتر از پخش زنده مسابقات، انتقادات زيادی را نسبت به عدم همراهی صدا و سيما به ورزش بانوان مطرح كرده است.
کد خبر: ۳۸۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲        15 May 2018

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  تيم ملی فوتسال بانوان ايران موفق شد برای دومين سال پياپی قهرمان آسيا شود تا بارديگر ثابت كنند كه بهترين تيم فوتسال بانوان آسيا در كنار مردان اين رشته متعلق به ايران است. اما اين قهرمانی بار ديگر حواشي داشت كه نمي توان به راحتی از آن عبور كرد و آن « عدم پخش تلويزيونی » اين مسابقات از طريق صدا و سيما به صورت زنده است و همينطور عدم پوشش خبری اين مسابقات كه بدتر از پخش زنده مسابقات، انتقادات زيادی را نسبت به عدم همراهی صدا و سيما به ورزش بانوان مطرح كرده است.

امروز علی کفاشیان كه به عنوان نايب رئيس فدراسيون فوتبال در كنار مهدي تاج فعاليت مي كند ديدگاه جالبي از عدم پخش تلويزيوني مسابقات فوتسال بانوان از تلويزيون عنوان كرد كه در فرودگاه امام (ره) در این باره گفت: «به هرحال این مسابقات از طریق اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای کشورهای مختلف پخش شد و برخی از مردم توانستند ببینند؛ اما ما منتظر صداوسیما نمی‌مانیم و خودمان از طریق توسعه اینترنت و امکانات، کاری می‌کنیم مردم بهتر بتوانند بازی‌ها را ببینند. صداوسیما تا بیاید مجوزهای لازم برای پخش مسابقات را بگیرد، طول خواهد کشید. به جای فوتسال بانوان هم هاکی روی یخ پخش کردند چون تایلند هوا گرم و هاکی روی یخ سرد بود به همین دلیل خواستند تعادل ایجاد شود!»

البته لازم به توضيح است كه فريبا محمديان، معاون وزير ورزش در امور بانوان مذاكراتی را مسئولان صدا و سيما آغاز كرد كه با پاسخ منفی آنها رو به رو شد.

طيبه سياوشی، نماينده تهران مجلس شورای اسلامي نيز از پيگيری فريبا محمديان درخصوص پخش زنده مسابقه فينال جام ملت‌های آسيای بانوان گفت كه در نهايت با عدم موافقت مسئولان به بن بست رسيد. عضو فراكسيون اميد البته پيش از اين خواستار تعامل بيشتر مسئولان در خصوص چنين مسايل و همينطور پخش زنده مسابقات بانوان شده است كه مايه افتخار جامعه ايرانی است.

حال بايد ديد باتوجه به ريزش مخاطب برنامه هاي تلويزيوني صدا و سيما در چند سال اخير آيا پس از مدت ها شاهد تغيير رويه و رويكرد ملي اين رسانه خواهيم بود؟

برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: