کره شمالی به دفاع از موضع ایران در قبال توافق هسته‌ای در برابر قدرتهای بزرگ پرداخت.
کد خبر: ۳۶۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲        16 April 2018
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی امروز (دوشنبه) به رابطه 45 ساله با ایران اشاره و از موضع تهران درقبال توافق هسته‌ای با قدرتهای بزرگ  که اخیرا ترامپ تهدید به پاره کردن آن کرده بود، دفاع کرد.

به نوشته این رسانه کره جنوبی این حرکت تلاشی در جهت افزایش شرایط چانه زنی پیش از اجلاس با کره جنوبی و آمریکاست، زیرا خلع هسته‌ای احتمالا در اولویت این دستور جلسات قرار خواهد داشت.

رودونگ سینمون، روزنامه رسمی کره شمالی اعلام کرد که ایران  درحال توسعه برنامه موشکی خود بدون تسلیم شدن دربرابر فشار خارجی  و بدون محدود شدن توسط توافق هسته‌ای است.

این روزنامه نوشت: ایران از حمایت کاملی از مردم خود برخوردار بوده، همانطور که تهران درحال تقویت توانمندی‌های دفاعی خود بدون بروز مشکل است.

ترامپ به شدت مخالف توافق هسته‌ای ایران است که در دوره رئیس جمهور قبل از خود امضاء شد. ترامپ 12 می (22 اردیبهشت) را برای تصمیم گیری درباره توافق هسته‌ای تعیین کرده است.

سئول و واشنگتن پیشتر از کره شمالی خواستند تا از پرونده ایران درس گرفته و از برنامه تسلیحات هسته‌ای خود دست بکشد. اما کره شمالی این درخواستها را رد کرده و گفته که تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای یک عامل بازدارنده علیه  اقدامات خصمانه واشنگتن است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی جمعه هفته آینده نشستی با مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی خواهد داشت. پس از این دیدار رهبر کره شمالی در ماه می یا ژوئن با ترامپ دیدار خواهد کرد.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: