نظامی ارشد اسرائیلی تایید کرد؛
یک مقام نظامی ارشد اسرائیل به ستون نویس مشهور نیویورک تایمز گفته است که اسرائیل برای نخستین بار به اهداف ایرانی در سوریه حمله کرده است.
کد خبر: ۳۶۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲        16 April 2018
حمله به پایگاه تیفور، نخستین حمله اسرائیل به ایرانی‌ها بود

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

  به نقل از هاآرتز، یک نظامی بلندپایه اسرائیلی به توماس فریدمن، ستون نویس نیویورک تایمز، گفته است که هفته گذشته این رژیم پایگاه تیفور را که محل استقرار پهپادهای ایران بوده، هدف گرفته است. او گفته است: «این نخستین بار بود که ما به اهداف زنده ایرانی – چه تاسیسات و چه افراد- حمله کردیم».

این مقام اسرائیلی مدعی شده است ورود پهپاد مسلح ایرانی به آسمان اسرائیل «دوره جدیدی را گشود» که طی آن «برای نخستین بار دیدیم [خود] ایران اقدامی علیه اسرائیل کرد- نه از طریق نوابش».

در حمله هفته گذشته جنگنده اسرائیلی به پایگاه تیفور، چند تن از اعضای سپاه پاسداران، از جمله سرهنگ مهدی دهقان که عملیات های پهپادی را هدایت می کرد، به شهادت رسیدند.

دو ماه قبل از این حمله، یک جنگنده اف-15 اسرائیل که حمله ای را به یک پایگاه هوایی سوریه صورت داده بود، توسط پدافند این کشور سرنگون شد. اسرائیل مدعی است این حمله در پاسخ به ورود پهپاد ایرانی به حریم هوایی این رژیم انجام شده بود.

ارتش اسرائیل ادعا کرده بود که پهپاد ایرانی سرنگون شده به مواد انفجاری مسلح بوده و در مسیر انجام حمله بوده است.

رونن مانلیس، سخنگوی ارتش اسرائیل گفته بود مسیر پرواز پهپاد و تحلیل های اطلاعاتی و عملیاتی اسرائیل بر روی قطعات این پهپاد نشان می دهند که حامل مواد منفجره بوده و به دنبال عملیات تخریبی در اسرائیل بوده است.

بر اساس اعلام رسمی رسانه ها، در جریان حمله هفته گذشته اسرائیل به پایگاه تیفور سوریه، 7 تن از نیروهای ایرانی به شهادت رسیدند.

صبح امروز، بهرام قاسمی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی، در واکنش به این حمله گفت: تجاوزگری جزیی از خوی اسرائیل است. حضور ایران در سوریه به دعوت دولت این کشور و به صورت قانونی صورت گرفته است. این مسئله به سیاست‌های خصمانه و ددمنشانه رژیم صیهونیستی نسبت به مردم منطقه و به ویژه مردم سوریه است. مقام‌های اسرائیل دیر یا زود پاسخ‌ها را دریافت می‌کنند و از کرده خود پیشمان می‌شوند. آنها نمی‌توانند اقدامی کنند و از مجازات معاف باشند. حتما نیروهای سوریه و مقاومت نسبت به این مسئله بی‌تفاوت نخواهند بود.

قاسمی خاطرنشان کرد: زمان زدن و گریز و فرار برای اسرائیل گذشته و نیروهای مقاومت در منطقه هستند در زمان مقتضی پاسخ بجا و متناسب را خواهند داد. هنوز اقدام حقوقی صورت نگرفته هرچند گفت‌وگوهایی در بخش‌های ذیربط در حال انجام است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: