تیم فوتبال استقلال در دیداری حساس که می‌تواند حکم به سرگروهی این تیم در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا را بدهد در کویت به مصاف الهلال می‌رود.
کد خبر: ۳۶۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸        15 April 2018
وینفرد شفر باید در حالی تیم استقلال را برای دیداری که از جنبه تشریفاتی گذشته آماده کند که بازیکنانش را به صورت کامل در اختیار ندارد. دو بازیکن محوری و کلیدی آبی پوشان در خط دفاع و میانی به دلیل دو اخطاره بودن محروم هستند و سید مجید حسینی نیز کماکان با مصدومیت از ناحیه کف پا مواجه است تا شفر عملا بهترین بازیکنانش در خط میانی و خط دفاعی را در این دیدار مهم در اختیار نداشته باشد. آبی ها ناگزیرند بدون حسینی، چشمی و ابراهیمی به مصاف الهلال بروند. اما مشکلات و دغدغه های شفر به غیبت این سه بازیکن کلیدی در خط میانی و حمله ختم نمی شود.

* مامه تیام
بهترین مهاجم تیم استقلال و بهترین گلزن این تیم در آسیا هفته هایی هست که به دلیل مصدومیت در اختیار این تیم نیست. البته تیام در آخرین دیدار آبی پوشان در لیگ برتر دقایقی در تبریز به میدان رفت تا شفر او را برای این دیدار آسیایی آماده کند. اما نمایش تیام در تبریز نشان داد هنوز به اوج برنگشته. مگر آن که وی در این چند روز باقی مانده به این دیدار به آمادگی آرمانی رسیده باشد که در این صورت بخشی از دغدغه های استقلالی ها در خط حمله بر طرف خواهد شد.

* غفوری و حیدری
واقعیت این است که هر دو مدافع راست استقلالی ها در هفته های اخیر با مصدومیت مواجه بودند تا جایی که در بازی های آخر شفر ناچار شد از پژمان منتظری در دفاع راست استفاده کند. اخبار رسیده از کویت، محل اردوی استقلال حاکی از آن است که این دو بازیکن شرایط بازی را دارند. حال باید دید در این دیداری که آبی ها صعود خود را مسجل کرده و تنها به دنبال صدرنشینی در گروه هستند این دو بازیکن در شرایط آرمانی قرار دارند یا خیر.

غفوری بی تردید یکی از آماده ترین و موثر ترین بازیکنان این فصل استقلال بوده که در دیدارهایی که غیبت داشته خلا او به شدت احساس شده و آبی ها در فاز تهاجمی به خصوص از جناح راست دچار مشکل بودند.

* قلب دفاع
چنانچه غفوری یا حیدری برای حضور در ترکیب ثابت آماده باشند تاحدودی مشکلات شفر برای انتخاب مدافعان میانی اش حل می شود و می تواند در غیاب چشمی از زوج سهرابیان و منتظری استفاده کند. اما اگر چنین نباشد و شفر حاضر به ریسک روی غفوری و حیدری نباشد، یا ناچار به استفاده از یک بازیکن غیر تخصصی در پست دفاع راست می شود تا منتظری را در قلب دفاع به کار گیرد و یا ناچار به استفاده از منتظری در جناح راست خط دفاعی شود که در این صورت باید از یک بازیکن غیر تخصصی در کنار آرمین سهرابیان استفاده  کند. که این حالت دوم ریسک بیشتری دارد.

* میلاد زکی پور
هرچند به نظر می‌رسد زکی پور بازیکن مورد علاقه شفر نیست و تنها وقتی از او استفاده می‌کند که چاره‌ای جز آن نداشته باشد، اما باید انتظار حضور این بازیکن در ترکیب اصلی استقلال را مقابل الهلال داشت. چون دیگر گزینه حضور در این پست که امید نورافکن باشد، باید در غیاب ابراهیمی به دیگر پست تخصصی اش که هافبک دفاعی باشد منتقل شود.

* فرشید باقری
شاید اصلی ترین نقش مقابل الهلال بر عهده فرشید باقری باشد. هافبک کرمانی آبی پوشان که فصل خوبی را با این تیم سپری می کند، هرگاه در ترکیب این تیم بازی کرده خط دفاعی استقلال هم از استحکام بهتری برخوردار بوده و در دیدارهایی که به دلیل مصدومیت غیبت داشته آبی ها آسیب پذیر تر بوده‌اند. این دیدار اولین باری است که در دوران مربیگری شفر در استقلال، باقری باید بدون ابراهیمی در خط میانی تیمش به میدان برود و بتواند به جز وظایف اصلی‌اش، برخی وظایف امید ابراهیمی را بر عهده بگیرد.

این دیدار مجالی است برای باقری تا نشان دهد می‌تواند یک رهبر در خط میانی باشد و نقش فرماندهی در مرکز زمین را بر عهده بگیرد. در این بازی نگاه ها بیشتر از قبل به این بازیکن معطوف است. البته باقری هم دیدارهای گذشته تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داده بود اما اخبار رسیده از کویت حکایت از آن دارد که این بازیکن هم به شرایط مسابقه رسیده و می تواند یکی از مردان ثابت در تیم شفر باشد.

* اسماعیلی
فرشید اسماعیلی دیگر بازیکن آسیب دیده آبی پوشان است که دقایقی برابر گسترش به میدان رفت تا مشخص شود برای دیدار مقابل الهلال مشکلی ندارد. اسماعیلی بازیکن چند منظوره استقلال است و برای این بازی هم می تواند زوج تیام در خط حمله باشد و هم می تواند یکی از بازیکنان مورد استفاده شفر در خط میانی باشد.

* جباروف و شجاعیان
دو بازیکن تکنیکی و بازیساز آبی ها در خط میانی مثل همیشه و با همان شرح وظایف همیشگی و آشنا در خدمت آبی پوشان هستند و از معدود بازیکنانی هستند که برای این بازی نه مشکل مصدومیت های قبلی دارند، نه مشکل محرومیت و نه مشکل جابجایی در پست های تخصصی. مثل همیشه بار اصلی طراحی حملات استقلال به خصوص از مرکز زمین بر عهده این دو بازیکن خواهد بود.

دیدار دو تیم استقلال و  الهلال از ساعت ۲۰:۱۵ دوشنبه ۲۷ اردیبهشت به میزبانی عربستان و در کویت برگزار می شود. تیم الهلال با کسب تنها دو امتیاز هیچ امیدی به صعود از این مرحله ندارد و تیم استقلال صعودش به مرحله بعدی را قطعی کرده و در این دیدار تنها به دنبال قطعی کردن سرگروهی اش در گروه چهارم مسابقات است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: