ادامه بازی روانی کاخ سفید با افکار عمومی جهان؛
سارا سندرز می گوید، رییس جمهوری آمریکا گزینه های متعددی برای واکنش به سوریه در اختیار دارد.
کد خبر: ۳۶۷۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۶        12 April 2018

تأکید مجدد آمریکا بر استفاده از تمام گزینه ها علیه سوریه! 
 

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، روز چهارشنبه ۲۲ فروردین، گفته است، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا ، بشار اسد و روسیه را مسئول «حمله شیمیایی اخیر» به دوما در نزدیکی دمشق می داند و همچنان در حال بررسی تصمیم نهایی درباره پاسخ به این حمله شیمیایی است.

سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری خود و در پاسخ به پرسشی در خصوص حمله احتمالی به سوریه در واکنش به«حمله شیمیایی» اخیر گفته است: همه گزینه های در این مورد روی میز است. وی اضافه کرده است: تصمیم نهایی در این خصوص هنوز نهایی نشده است.

سارا سندرز تاکید کرده است: رییس جمهوری گزینه های متعددی (در این زمینه) در اختیار دارد.این در حالی است که دونالد ترامپ روز چهارشنبه در توییتی گفته بود، «روسیه آماده باش، چون [موشک‌ها] دارند می‌آیند.»

با این حال سخنگوی کاخ سفید گفته است، استفاده از موشک برای هدف قرار دادن نقاطی در سوریه یکی از گزینه های پیش رو است.

در همین رابطه شورای امنیت ملی آمریکا قرار است امروز جلسه داشته باشد و همزمان ترزا می نخست وزیر بریتانیا خواستار نشست کابینه شده است.منابع مطلع در بریتانیا به بی بی سی گفته اند که «می» آماده پیوستن به عملیات نظامی در سوریه، بدون تلاش برای جلب رضایت پارلمان، است.

بی بی سی دریافت که خانم می مایل نیست از آمریکا بخواهد هرگونه عملیاتی را تا زمان رایزنی او با پارلمان عقب بیاندازد.گزارش می شود که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در روزهای آتی در مورد واکنش فرانسه تصمیم خواهد گرفت. او گفته است که هر عملیاتی "توانایی های شیمیایی" دولت سوریه را هدف خواهد گرفت.

گزارش می شود که بیشتر تاسیسات حساس نظامی سوریه تحت حفاظت سیستم های دفاعی روسیه است یا در پایگاه هایی قرار دارد که خدمه نظامی روسیه یا ایران هم در آن مستقرند.

جابجایی جنگنده های سوریه؟


مقام های آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفته اند که ارتش سوریه بعضی از جنگنده های نیروی هوایی خود را برای دور ماندن از گزند حمله احتمالی آمریکا به نقاط امن منتقل کرده است. گروه دیدبان حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است هم گفت که نیروهای حامی دولت درحال تخلیه فرودگاه های مهم و پایگاه های هوایی ارتش هستند.

مقام های آمریکایی به رویترز گفتند که سوریه و متحدانش مسلما همچنین در حال جابجایی خدمه و تجهیزات نظامی به نقاط امن هستند. ناظران می گویند سوریه احتمالا هواپیماهایش را به پایگاه های مورد استفاده روسیه منتقل کرده است چون بعید است آمریکا این پایگاه ها را هدف بگیرد.

آمریکا سال گذشته در ماه آوریل پایگاه هوایی شعیرات سوریه را با ۵۹ موشک کروز از دو ناو مستقر در مدیترانه زد که بعد از حمله ای شیمیایی به شهر کوچک خان شیخون بود.  که آن حمله شیمیایی کار دولت سوریه بوده است. تصور می شود که اگر آمریکا عملیات تازه ای علیه سوریه انجام دهد گسترده تر از حمله سال پیش خواهد بود.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: