گروه شبه‌نظامی طالبان در افغانستان به تصمیم اخیر آمریکا برای افزایش شمار نظامیانش به عنوان بخشی از برنامه آموزش، مشاوره و امداد نیروهای امنیتی افغانستان واکنش نشان داد.
کد خبر: ۳۳۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷        13 January 2018
ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در بیانیه‌ای گفت: اگر آمریکا نتوانست با صدها هزار سرباز جنگ را ببرد، با چند صد سرباز دیگر هم نمی‌تواند. استقرار ۷۰۰ نیرو اقدامی تبلیغاتی است چرا که آمریکا و متحدانش غالبا با افزایش دوره‌ای به نیروهایشان روحیه می‌دهند.

پیش از آن مقام‌های ارتش آمریکا اعلام کردند صدها نیروی جدید برای مشاوره و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان حین عملیات‌های ضد تروریسم اعزام خواهند کرد. این مقام‌ها همچنین گفتند نیروهای مازاد همچون نیروهای ویژه آمریکا برای آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی افغانستان در خط مقدم نبرد عمل خواهند کرد.

گزارش‌ها درباره استقرار نیروهای جدید در پی رونمایی از استراتژی جدید دولت ترامپ درباره افغانستان و جنوب آسیا در اواخر اوت گذشته منتشر می‌شود. رئیس‌جمهوری آمریکا به ادامه عملیات کشورش در افغانستان فراتر از تعهد واشنگتن به حمایت از دولت افغانستان و نیروهای دفاعی و امنیتی افغان متعهد شد. به گفته مقام‌های آمریکایی،‌ استراتژی مذکور براساس شرایط میدانی و در راستای وادار کردن گروه طالبان به انتخاب گزینه آشتی اجرایی می‌شود.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: