بررسی دعوای لفظی بزرگان؛
درگیری شفر و برانکو شاید برای رسانه‌ها جذاب باشد اما قطعا به هر دو تیم سرخابی ضربه تواهد زد.
کد خبر: ۳۳۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱        13 January 2018

اطلس خبر به نقل از پارسینه:

 
در پایان نشست خبری عصر دیروز وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال، او وقتی با عکس برانکو روی جلد یکی از روزنامه ها مواجه شد، گفت: «ظاهرا برانکو رییس جدید کمیته انضباطی است! آنقدر مسئله جبارف را بزرگ کردند و مرتب خطای او را پخش کردند که این بازیکن محروم شود. چطور می‌شود وحید امیری روی بدن بازیکن حریف پایش را گذاشت، اما هیچ کس به آن توجه نکرد. چرا برانکو این موضوع را در مصاحبه‌اش اعلام نکرد؟ تلویزیون مرتب خطای جبارف را در طول هفته گذشته نشان داد و برایم جالب است با این خطای غیرعمد او را محروم کردند، اگر یک بازیکن هم با مشت به صورت بازیکن حریف بزند و خودش هم بگوید این کار را کردم، آن وقت معلوم نیست با او چگونه برخورد کنند.»
برانکو البته پیشتر هم گفته بود که شغل او مربیگری است و در کمیته انضباطی و فدراسیون سمتی ندارد. حالا باید دید آیا برانکو در پایان بازی امروز تیمش مقابل سیاه جامگان، پاسخ ادعاهای شفر را می دهد یا نه؟ رابطه برانکو و شفر البته تا قبل از این اتفاق خوب بوده اما ممکن است این مشاجر‌های استادیومی و سطح پایین روی رابطه این دو نفر هم تاثیر منفی بگذارد! پيش از اين برانكو در پاسخ به سوال خبرنگاري گفته بود: « یک سؤال دیگر دارم چرا جپاروف جریمه نشده؟ ظاهراً فقط دو مهره را شکسته است، شاید اگر پنج مهره بود جریمه می‌شد و الان صدمه زیادی وارد نشده بود! یادم است نورمحمدی را دو سال پیش به خاطر یک لب‌خوانی جریمه کرده بودند، همچنین کمال را سه جلسه. الان هم هیچ‌کس نمی‌داند که چرا ایگور چهار بازی جریمه شده است».
برانكو و شفر هر دو مربيان كاركشته و باتجربه‌اي هستند كه تجربيات بزرگ بين‌المللي را يدك مي‌كشند. شفر در تيم ملي كامرون كاري كارستان كرد و برانكو به عنوان مربي در تيم ملي كرواسي و همچنين به عنوان سرمربي در ديناموزاگرب كاري كرد كه سال‌ها مربي نمي‌تواند به آن برسد! اما چرا اين دو مربي حرفه‌اي اينطور به جان يكديگر افتادند و به جاي اينكه به مسايل فني تيم خود رسيدگي كنند سراغ رقيب رفته‌اند؟ در اينكه روابط عمومي دو باشگاه سرخابي آنطور كه بايد به وظايف خود عمل نمي‌كند و بابت حواشي پيش آمده روزه سكوت گرفتند تا موقعيت خود را به خطر نياندازند شكي نيست اما اين دو مربي خيلي زود متوجه شدند تا در فوتبال ايران فرياد نزني پاسخ نخواهي گرفت. اما نتيجه اين فرياد قطعا به تيم خودي بازخواهد گشت چرا كه حالا هر دو مربي بايد تا يكي دو هفته پاسخ يكديگر را بدهند و به جاي آناليز، حواشي جاي متن را گرفته است!
مدل جديد رفتاري برانكو – شفر را مي‌توان در مربيگري مورينيو-كونته در فوتبال انگليس يافت كه هر هفته در نشست خبري بخش اعظمي از كنفرانس خبري را به يكديگر اختصاص مي‌دهند و چه چيزي بهتر از اين تا تيتر روزنامه‌ها خوش رنگ و لعاب شود از دو مربي باكلاس و كاربلد!
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: