شیعیان نیجریه در ابوجا خواستار آزادی شیخ زکزکی شدند.
کد خبر: ۳۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵        08 January 2018
یکی از منابع نزدیک به رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت، شیخ زکزاکی شدیدا بیمار است و دچار سکته مغزی شده اما شرایط درمانی برایش از سوی حکومت نیجریه فراهم نشده است.

یکی از منابع نزدیک به شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری فارس گفت شرایط جسمانی شیخ زکزاکی نامناسب است و برای درمان هرچه سریع‌تر وی نیاز به پزشک وجود دارد.

این منبع نزدیک به شیخ زکزاکی گفت، لازم است مردم جهان درباره شرایط نیجریه و شرایطی که برای شیخ زکزاکی به وجود آمده است، آگاهی یابند.

وی افزود، شیخ زکزاکی سکته مغزی کرده است و درمان وی نیازمند ویزیت پزشکان متخصص است اما خانواده و اطرافیان وی به پزشکانی که احتمالا حکومت برای شیخ زکزاکی فراهم می‌کند، اعتمادی ندارند.

این منبع نزدیک به شیخ زکزاکی گفت، چند روز پیش نشانه‌هایی از سکته مغزی در شیخ زکزاکی وجود داشت و بنابراین از حکومت درخواست پزشک شده بود اما متاسفانه تا کنون این درخواست برآورده نشده است و هنوز شیخ زکزاکی شرایط جسمانی مناسبی ندارد.

خبرنگاری از این منبع نزدیک به زکزکی درباره شرایط کنونی نیجریه و شیخ زکزاکی سوال کرد، این منبع گفت شیخ زکزاکی اکنون شدیدا بیمار است و افراد زیادی در سراسر نیجریه برای زکزاکی تظاهرات کرده‌اند و در برخی شهرها پلیس به مردم حمله‌ور و با مردم درگیر شده و تعدادی از معترضان را کشته و عده‌ای را مجروح کرده است.

وی گفت نیجریه کشوری است اکثر مردم برای درمان و جراحی باید به خارج از این کشور سفر کنند و از آنجایی که شیخ زکزاکی احتمال زیاد نیاز به جراحی دارد باید برای درمانش شرایط برای خروج وی از نیجریه فراهم شود تا جراحی بر رویش انجام بگیرد.

وی تصریح کرد، فکر نمی‌کند این امکان برای شیخ زکزاکی فراهم شود تا برای درمان به خارج از کشور سفر کند چرا که حکومت نیجریه وی را آزاد نخواهد کرد و بنابراین اجازه خروج از کشور را هم به او نخواهد داد.

این منبع نزدیک به شیخ زکزاکی گفت، روز گذشته سه نفر کشته و خیلی‌ها زحمی شدند و همچنان اعتراضات ادامه دارد و پلیس به آن‌ها حمله می‌کند یا گازاشک‌آور پرتاب کرده است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: