کد خبر: ۲۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲        12 September 2017

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، تولید محصولات جدید که دارای ارزش افزوده بالا هستند، در دستور کار قرار گرفته است.


خبرگزاری مهر: مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی، گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، تولید محصولات جدید که دارای ارزش افزوده بالا هستند، در دستور کار قرار گرفته است.
 
به گزارش شرکت ملی پتروشیمی؛ فرناز علوی، مدیربرنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم بهره گیری از فناوری های نوین در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی اظهار داشت: تولید گریدهای جدید که دارای ارزش افزوده بالایی هستند، با هدف تکمیل زنجیره ارزش و افزایش بهره وری یکی از راهبرد های مهم برای کاهش خام فروشی و حرکت به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است.
 
وی با بیان این که می توان با برنامه ریزی های منسجم و کارآمد، صنعت پتروشیمی ایران را متحول کرد، گفت: جذب سرمایه گذاری های جدید، انتقال دانش فنی روز جهان به داخل کشور، استفاده از ظرفیت های موجود در پژوهش و فناوری، مشارکت فعال‌تر سازندگان داخلی و همچنین همگرایی میان تمامی بخش های فعال در این صنعت پیشرو، زمینه ساز تحقق برنامه های پیش بینی شده خواهد بود.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: مزیت دارابودن خوراک فراوان در کشورمان می تواند افزایش ظرفیت تولید مجتمع های تولیدی در سراسر کشور را به دنبال داشته باشد و در آینده طرح های توسعه ای نیز، می توانند با دریافت خوراک پایدار تولید و صادرتی منسجم را تجربه کنند.
 
مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: سیاست کلان صنعت در مسیر توسعه خود، تولیدی شدن طرح های در حال ساخت و افزایش ظرفیت تولید در کنار حضور پرقدرت در بازارهای بین المللی است و با طرح های بهره برداری شده در سال ۹۵ و طرح‌هایی که در سال جاری تولید خواهند شد ،افزایش ظرفیت تولید و نیز رشد صادرات محقق می شود.
 
علوی با اشاره به تلاش شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای خلق ارزش افزوده، پاسخگویی و تعهد به توسعه پایدار، اظهار داشت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی فعالیت هایی مانند برنامه ریزی و سیاست گذاری، زمینه سازی توسعه زیرساخت های صنعت توسط بخش غیردولتی و یا با مشارکت آن، جذب سرمایه گذاران، راهنمایی و پشتیبانی سرمایه گذاران، پیشنهاد تدوین و اصلاح قوانین، مقررات و استانداردهای صنعت پتروشیمی و تنظیم گری در صنعت پتروشیمی را ارائه می دهد و با توجه به این موارد باید از ظرفیت های موجود برای توسعه این صنعت، با مشارکت بخش خصوصی استفاده کرد.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: