کد خبر: ۲۷۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷        06 September 2017

رییس جمهور پیشین آمریکا از تصمیم ترامپ برای لغو برنامه ‏حمایتی از مهاجران غیرقانونی انتقاد کرد.


باشگاه خبرنگاران: اوباما روز سه شنبه در صفحه فیس بوک خود قانونی و اخلاقی بودن دستور رییس جمهوری آمریکا را زیر سوال برد و نوشت: به روشنی می گویم که اقدامی که امروز انجام شد از لحاظ قانونی ضرورتی ‏نداشت.
 
این تصمیم سیاسی است و یک سوال اخلاقی به وجود آورده است. هر گونه نگرانی و یا شکایتی که آمریکایی ها در مورد مهاجرت به ‏طور کلی داشته باشند، ما نباید اجازه دهیم آینده این گروه از جوانان معصوم را تهدید کنیم.‏
 
اوباما با اشاره به مخالف های گسترده در داخل آمریکا درباره لغو داکا افزود: این اقدام بر خلاف اخلاقیات ماست و برای همین رهبران تجاری، ‏رهبران مذهبی، اقتصاددانان و آمریکایی ها از همه خط مشی های سیاسی، از دولت خواسته اند تا آنچه را که امروز انجام داد لغو کند و اکنون که کاخ سفید مسئولیت خود را درباره این جوانان به کنگره منتقل می کند، اعضای کنگره باید برای محافظت ‏از این جوانان و آینده ما وارد عمل شوند. ‏
 
داکا که مخفف Deferred Action for Childhood Arrivals، است، برنامه ای است که در سال 2012 به دستور باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا پیاده و اجرا شد‎.
 
بر اساس این قانون، ‏فرزندان مهاجران غیرقانونی که از کودکی به آمریکا رفته و در این کشور بزرگ شده اند، می توانستند مجوز کار و گواهینامه رانندگی بگیرند و در مدارس و دانشگاه های این کشور ثبت نام کنند.
 
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: