نمازگزاران فلسطینی در اعتراض به نصب دروازه های الکترونیکی در ورودی های مسجد الاقصی در خیابان های شهر قدس نماز خواندند.
کد خبر: ۲۵۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵        17 July 2017
به گزارش اطلس خبر به نقل از خبرگزاری مهر: دهها فلسطینی یکشنبه شب نماز عشا خود را در خیابان های شهر قدس اقامه کردند. نمازگزاران فلسطینی به این ترتیب به نصب دروازه های الکترونیکی جدید در ورودی های مسجد الاقصی و اقدامات امنیتی رژیم صهیونیستی علیه شهروندان فلسطینی اعتراض کرده اند.

نمازگزاران فلسطینی که حاضر نشدند از دروازه های الکترونیکی عبور کنند و به اقدامات امنیتی رژیم صهیونیستی تن ندادند در هنگام اقامه نماز در محاصره انبوه نظامیان اسرائیلی قرار گرفته بودند.

سازمان اوقاف اسلامی فلسطین و هیأت قضایی این کشور نیز با اقدامات ضد فلسطینی مخالفت کرده و خواستار لغو آن شده بودند. از طرفی نمازگزاران فلسطینی تأکید کرده اند که افزایش تدابیر امنیتی در محوطه مسجد الاقصی با آزادی عبادت در شریعت ادیان آسمانی آمده در تضاد است.

اسرائیل روز یکشنبه به صورت جزئی تعدادی از ورودی های مسجد الاقصی را باز کرده اما پیش از آن در برابر همه ورودی ها دروازه های الکترونیکی نصب کرد که با مخالفت نمازگزاران فلسطینی مواجه شد. این اقدامات سختگیرانه بعد از اجرای عملیات شهادت طلبانه سه جوان فلسطینی که منجر به کشته شدن دو نظامی رژیم صهیونیستی شد، صورت گرفته است.
برچسب ها: اطلس خبر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: